УКРАЇНА
                                               КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                                                    (тридцять четверта сесія районної ради сьомого  скликання)

                                                                                        Р І Ш Е Н Н Я

04 серпня 2020  року
 


Про звернення депутатів Козельщинської районної ради щодо випадків перешкоджання збиранню врожаю фермерськими господарствами та втручання в їх господарську діяльність, що носить ознаки  спроби  захоплення сільськогосподарських підприємств

        Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши пропозиції депутатів районної ради та рекомендації постійних комісій,

                                                                    РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Інформацію депутата Козельщинської районної ради Боровицького Б.В.,  взяти до відома.
2. Прийняти звернення депутатів Козельщинської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,  Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації та Державного Бюро Розслідувань щодо випадків перешкоджання збиранню врожаю фермерськими господарствами та втручання в їх господарську діяльність, що носить ознаки  спроби захоплення сільськогосподарських підприємств  (додається).
3. Звернення надіслати до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,Полтавської обласної ради, Полтавської обласної державної адміністрації та Державного Бюро Розслідувань. 
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну, з питань  депутатської діяльності і етики, законності,  правопорядку, захисту  прав людини та зв’язків з органами місцевого самоврядування.   
    
Голова районної ради                                                                              Ю.Б. Марченко


 
Додаток
до рішення тридцять четвертої сесії
Козельщинської районної
ради сьомого скликання
від 04.08.2020 року

                                                                        ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Козельщинської районної ради щодо випадків перешкоджання збиранню врожаю фермерськими господарствами та втручання в їх господарську діяльність, що носить ознаки  спроби рейдерського захоплення сільськогосподарських підприємств

   Ми, депутати Козельщинської районної ради звертаємося з приводу  фактів перешкоджання збиранню врожаю фермерськими господарствами та втручання в їх господарську діяльність, що носить ознаки  спроби рейдерського захоплення сільськогосподарських підприємств.

На даний час набула широкого суспільного резонансу ситуація, що складається на території Козельщинського району обставини, якої були оприлюднені в засобах масової інформації (відповідна публікація в газеті «Козельщинські Вісті» додається).  Так у  селі Вишняки невідомі особи, які називалися працівниками обласної поліції вчиняють перешкоди фермерському господарству «Лаванда» (керівник Іван Бондар) у збиранні врожаю зернових та блокують сільгосптехніку. У працівників фермерського господарства та пайовиків виникають обгрунтовані сумніви щодо відповідності дій вказаних правоохоронців вимогам чинного законодавства.

Перешкоджання збиранню хліборобами врожаю неминуче призвиде до його фактичного знищення. Це груба неповага до хліборобської праці. Коли врожай не буде зібрано вчасно існує реальна загроза для  своєчасної сплати податків і інших обов’язкових платежів до  бюджету, своєчасної виплати заробітної плати сільськогосподарським працівникам і невиплати орендної плати пайовикам фермерського господарства «Лаванда».

Всі хлібороби знають, що врожай дається важкою щоденною працею  протягом року, а в жнива важливий не тільки кожен день, а навіть дорога кожна година. Що відчуває хлібороб коли бачить як висипається з колоса зерно на землю і нищиться врожай? То хто  з чиновників готовий відповісти хліборобам за таке безглузде і бездушне знущання із землі. Хто готовий відповісти за те, що сьогодні ще близько 400 га орної землі заростає бур’янами і не використовується за призначенням, а місцевий бюджет недоотримує близько двох  мільйонів надходжень. Якою ж вищою метою, «державними інтересами» або нагальною необхідністю виправдовується такі дії. Чим викликана така утаємниченість того, що відбувається. Якщо все відбуваються законно і відповідає чинному законодавству то чому це не робити публічно і прозоро. Адже  всі правоохоронці утримуються державою на кошти платниками податків і зобов’язані неухильно дотримуватися закону і використовувати надану владу та повноваження для захисту правопорядку.

На жаль на сьогодні  хлібороби, пайовики та громадськість району не отримали чіткої і зрозумілої інформації щодо вказаного у засобах масової інформації інциденту внаслідок якого знищується врожай, а самі події дуже сильно нагадують  спроби рейдерського захоплення сільськогосподарських підприємств.

Вважаємо, що зазначені події мають бути ретельно вивчені відповідними правоохоронними органами, а громадськість має отримати вичерпну інформацію щодо правової оцінки вказаних випадків. Депутатський корпус Козельщинської районної ради та громадськість нашого району сподівається на розуміння і підтримку у вирішенні піднятих у зверненні питань.

 

Відповідь ВРУ на звернення 001

 

Відповідь ТУ ДБР 1 на звернення 001

 Відповідь ТУ ДБР 2 на звернення 001