На Полтавщині створили оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу  від рейдерів
 
        На виконання доручення Міністра юстиції України від 09 серпня 2017 року № 102/1/48-17 щодо забезпечення захисту прав аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидкого та ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення їх майна та оперативного надання безоплатної вторинної правової допомоги Розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації від 16.08.2017р. №540 створено оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.
       Головне завдання штабу - проводити практичну, а не формальну діяльність. Діяльність цього штабу повинна бути прозорою й перебувати під контролем громадськості. Особлива увага буде приділена необхідності активної участі в діяльності штабу правоохоронних органів, які зобов'язані притягувати злочинців до відповідальності.  Громадянин може звернутися до штабу чи управління юстиції та отримати допомогу яким чином оформити скаргу в Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.  Задача МІНюсту — забезпечити оперативний розгляд скарг Комісією.
       Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації буде оперативно розглядати скарги та реагувати на всі незаконні дії реєстраторів. Мобільні групи системи безоплатної правової допомоги виїжджатимуть у села й допомагатимуть людям грамотно захищати свої права в юридичній площині.
За фактами спроб захоплення майна виїжджатимуть на місця, надаватимуть правову допомогу та фіксуватимуть злочини, щоб притягти до відповідальності винних.
       Функції оперативного штабу такі:
· сприяння забезпеченню координації дій державних органів з питань захисту агровиробників;
· посилення протидії незаконному захопленню землі та врожаю;
· протидія порушення земельного законодавства;
· підготовка відповідних пропозицій щодо формування і реалізації держполітики та реалізація на регіональному рівні комплексу заходів щодо захисту прав агровиробників.
       ГТУЮ спільно з регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області розробили графік роботи мобільних точок на серпень-жовтень. Ознайомитись із ним можна на сайті ГТУЮ у Полтавській області (http://www.just.gov.ua/news/8741/).
     Засідання штабу проводитиметься не рідше одного разу на місяць, а у разі необхідності негайного реагування на ситуацію – невідкладно. Начальник ГТУЮ виїздитиме в населені пункти, де проводитиме особистий прийом громадян.
    За всіма фактами спроб захоплення майна виїжджатимуть на місця, надаватимуть правову допомогу та фіксуватимуть вчинені злочини, щоб притягти винних до відповідальності.
        Виїзди мобільних груп уже працювали у Карлівці та у Кременчуцькому районі.
     Також організовано контактні телефони штабу та графік його засідань. Відтак, при ньому діють наступні телефонні «гарячі лінії»:(05322) 2-28-60, 2-28-38, цілодобова «гаряча лінія» – (095)-60-58-547.
 
    Додатково повідомляємо, що отримати безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Козельщинського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: с-ще. Козельщина, вул. Остроградського 75/15  каб № 15, тел. (05342) 3-14-40.

      Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні. 
 
    Інформацію підготувала заступник начальника відділу “Козельщинське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Литовченко.