Про результати ревізії
окремих питань фінансово-господарської діяльності
Аграрного коледжу управління і права
Полтавської державної аграрної академії
 
Фахівцями Полтавської МДФІ відповідно до п. 2.12 Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на І квартал 2015 року проведена ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії за період з 01.01.2012 по 31.01.2015.
За результатами контрольного заходу встановлено фінансових порушень на загальну суму 104,0 тис. грн. :
- нецільове використання бюджетних коштів;
- недоотримання коштів внаслідок заниження вартості платних послуг;
- нарахування та виплата заробітної плати у завищених обсягах;
- виплата стипендій та компенсацій всупереч законодавству;
- інші порушення фінансової дисципліни.
 
За результатами проведеного контрольного заходу Держфінінспекцією в Полтавській області  на винних осіб складено протоколи про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 164-2, 164-12 КУпАП, поінформовано Прокуратуру м. Полтави та Полтавську державну аграрну академію.
 
 
Полтавська МДФІ
 
 
 
Про результати ревізії
окремих питань фінансово-господарської діяльності
Абазівської сільської ради    Фахівцями Полтавської міжрайонної Держфінінспекції під час проведення планової виїзної ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Абазівської сільської ради за період з 01.07.2011 по завершений звітний місяць 2015 року, виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 196,23 тис. гривень.

  Так, в результаті неповного застосування сільською радою повноважень у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, визначені частинами „а” та „б” ч. 1 ст. 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та вимог ст. 67, 193 Господарського кодексу України та внаслідок незастосування індексу інфляції, що передбачений умовами договорів оренди землі сільським бюджетом недоотримано орендної плати за землю на загальну суму 140,44 тис. гривень.

    Встановлено не відображення в обліку та неотримання заборгованості за договорами про соціально-економічне партнерство на загальну суму 30,07 тис. гривень.

    Також, встановлено проведення операцій з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат на суму 22,68 тис. грн., з яких: зафіксовано включення до актів ф. КБ-2в робіт у завищених розмірах, порушення законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати та встановлено нестачу матеріальних цінностей.

  За ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку, складено протоколи про адміністративне правопорушення та застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

   За результатами ревізії проінформовано Полтавську районну раду, Полтавську РДА та  прокуратуру Полтавського району.

 
 
                                                                                                                                                                          Полтавська МДФІ                   

 

                 Про функціонування телефону довіри у Державній фінансовій інспекції та її територіальних органах

 

         У відповідності до Порядку функціонування телефону довіри у Державній фінансовій інспекції та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України  від 10.04.2013 № 469, у Державній фінансовій інспекції в Полтавській області функціонує телефон довіри за номером 2-58-02, у Полтавській міжрайонній Держфінінспекції за номером 7-27-81.

Відповідно до статті 2 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” головними завданнями органу державного фінансового контролю є:

- здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів; дотриманням законодавства про державні закупівлі; діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

         Основними завданнями функціонування телефону довіри є:

- надання інформації щодо повноважень органів Держфінінспекції;

- забезпечення оперативного реагування на порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підконтрольними підприємствами, установами та організаціями;

- виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держфінінспекції при здійсненні ними своїх повноважень.

         Зворотний зв’язок з громадськістю за допомогою телефону довіри забезпечується щодня (крім вихідних та святкових днів) з 9 до 18 години (у п’ятницю з 9 до 16 години 45 хвилин).

 

                                                                                                                                                                                       Полтавська МДФІ