В рамках проведення Декади зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО/ООС провідним фахівцем зайнятості Мариною Касай було організовано зустріч спільно з начальником Козельщинського бюро правової допомоги Аліною Литовченко та учасниками бойових дій, які зареєстовані в службі зайнятості.
        На початку заходу присутнім розповіли про те, що українське законодавство містить чимало актів, якими в різній мірі передбачено права, пільги, соціальні гарантії та норми матеріального забезпечення для учасників бойових дій. Основне місце серед нормативних документів у цій сфері займає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Крім того вказане питання регулюється Законами України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими нормативними актами. Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
         Фахівець з питань зайнятості нагадала присутнім про соціальні послуги, які військовослужбовці отримують та можуть отримати  в базовому центрі зайнятості, а саме: пошук підходящої роботи; першочергове сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських робіт; соціальний супровід; професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації та інформаційні та консультаційні послуги
          Наприкінці заходу було проведено консультування громадян та роз’яснено норми законодавства, які регулюють надання безоплатної правової допомоги, а саме було обговорено, що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання тощо. 

Провідний фахівць з питань зайнятості Касай М. В.

IMG 20191204 092154

IMG 20191204 090229