Новини

Профілактика виробничого травматизму

Профілактика виробничого травматизму – це попередження інвалідності.

 Міжнародний день людей з інвалідністю є щорічною подією. Історія відзначення цього Дня розпочалася в 80-х роках минулого сторіччя, коли Організація Об’єднаних Націй оголосила 1983-1992 роки Десятиліттям людей з інвалідністю. У ті часи на державному рівні проводилися роботи з метою розроблення заходів, направлених на поліпшення становища осіб з інвалідністю і забезпечення для них рівних можливостей для подальшого життя в суспільстві. Створена програма дій була підписана 03 грудня 1992 року. З того часу вся світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем таких людей, захисту і забезпечення їхніх прав і рівних можливостей.

Велика кількість людей з інвалідністю щоденно стикаються з проблемами, які перешкоджають їхній участі в суспільному житті. Пандусів (спеціальних доріжок при вході до будинків), пристосованих  ліфтів,  банкоматів, установлених на зручній висоті, – усіх цих речей, які полегшують життя цих людей, в Україні бракує. Знайти роботу, а також дістатися до місця роботи – це серйозна проблема для них.

Фонд соціального страхування України приділяє особливу увагу питанням соціального захисту людей з інвалідністю, які постраждали внаслідок травмування на виробництві.

За рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснюється реалізація низки програм соціального захисту потерпілих внаслідок трудового каліцтва, витрат на:

-  лікування, забезпечення лікарськими засобами та товарами медичного    призначення;

-  протезно-ортопедичні вироби та засоби пересування (коляски);

-  санаторно-курортне лікування;

-  виплату грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування.

Іншою не менш важливою функцією Фонду соціального страхування України є проведення профілактичних заходів по запобіганню виробничому травматизму, який нерідко стає причиною інвалідності.

Безумовно, повністю уникнути ризиків травмування під час трудового процесу не можливо, але зменшити вірогідність виникнення нещасних випадків на виробництві за рахунок профілактичних заходів є реально. Адже збереження здоров’я навіть одного працівника варте витрачених зусиль.

Горішньоплавнівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області запрошує до співпраці кого роботодавців з метою зниження травмонебезпечних ризиків шляхом створення належних, безпечних і здорових умов праці та на виконання вимог Закону України «Про охорону праці».

Спілкуймось уже зараз, а не чекаємо на спілкування лише під час розслідування нещасного випадку.

 
Страховий експерт з охорони праці Горішньоплавнівського відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
у Полтавській області   Білогуб А.Ф.

«Правовий вісник» за листопад 2020 року

Зустрічайте черговий  випуск юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»
      
Продовжується випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».  У черговому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства.

 Пандемія коронавірусної інфекція внесла значні зміни в життя  пересічних громадян. Про те, які законодавчі новації та карантинні обмеження пов’язані з пандемією введені в Україні у листопаді читайте у черговому випуску газети.

1 листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери. Про те, як працюють соціальні працівники у Щербанівській   ОТГ у рубриці «Актуальна тема» інформує директорка Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Тамара Білоброва.

Про посаду старости, їх повноваження, особливості роботи та порядок їх  обрання  читайте у черговому  номері видання.

 Листопад виявився багатим  на визначні дати. Так, 20 листопада відзначався Всесвітній день дитини. Про те, які права мають діти та як їх можна реалізувати читайте у  інформації від наших партнерів представників Управління у справах сім'ї, молоді та спорт Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради.

 З 25-го листопада, в Україні стартує акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року офіційно підтримується міжнародною спільнотою. Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем гендерно зумовленого насильства.

 Про те,  де особам, постраждалим від домашнього насильства шукати допомоги та досвід роботи притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства у Полтаві  читайте у рубриці «Інтервю з експертом» за участю директорки притулку Олени Чикурової.

Чому важливо державним службовцям дотримуватися правил етичної поведінки   читайте у матеріалі  фахівців Північно-східного офісу Держаудитслужби.

Знайомимо читачів з роботою наших партнерів.   Як діє сектор з ювенальної пробації, його основні повноваження  читайте у черговому випуску видання. 

 У рубриці «Людина права» знайомимо читачів із фахівчинею  Миргородського бюро правової допомоги Наталією Пищимухою.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка  адвокат консультує та фахівці системи БПД консультують.

Також можна ознайомитися із зразками документів,  переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців  системи БПД.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів та  новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитисятут.

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQlAbgO6csgA48SDouLs_n_ItzMyOvYkk9pyBFBahknINwMkqteWTowWIJS8K0ZpUirfxafdPGxxX5d/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

 Приємного читання!

листопад

З Днем працівників сільського господарства

сг

                                       Шановні аграрії Козельщинського краю!

           Від депутатського корпусу та виконавчого апарату Козельщинської районної ради, від мене особисто прийміть щирі вітання  з нагоди Вашого професійного свята – Дня працівників сільського господарства.
           Це свято справжніх трудівників та дбайливих господарів, які щодня розумом, серцем, невтомними руками, зберігають багато століть нашу благодатну ниву.
           Висловлюю шану і подяку всім, хто з року в рік забезпечує стабільне зростання агропромислового комплексу району – хліборобам, механізаторам, агрономам, тваринникам, майстрам овочівництва та садівництва, працівникам та керівникам фермерських господарств – всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом.
           Щиро дякую Вам, працівники сільського господарства, за любов до землі, мудрість і витримку.
           У ці святкові дні зичу Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя, злагоди, гарної погоди і наснаги на нові звершення.
           Хай не знають втоми Ваші натруджені руки, нехай щедрою буде Ваша життєва нива, а труди Ваші й надалі збагачують Україну та прославляють Козельщинський край!

 З повагою,
Голова Козельщинської районної ради                                                                   Юрій Марченко

 

 

 

 

Щодо компенсації переселенцям з ОРДЛО за зруйноване чи втрачене житло.

          Внаслідок збройної агресії Російської Федерації було зруйновано тисячі житлових будинків та квартир. Щоб урегулювати питання щодо відшкодування збитків громадянам за зруйноване житло та виплати їм компенсації, Уряд України прийняв Постанову, відповідно до якої компенсація надається постраждалим, які є власниками житла, зруйнованого після 14 квітня 2014 року.

Про це детальніше - у відеоролику. https://drive.google.com/file/d/14UQPBGZ2naZ29wt76djzdfuwiX85vEks/view --

З повагою,

Відділ "Козельщинське бюро правової допомоги" Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

39100, Україна, Полтавська обл., Козельщинський р-н, смт Козельщина, вул. Остроградського, б. 75/15 Телефон: 0534231440 Електронна пошта: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Способи запису в чергу для оформлення ID-картки або паспорта громадянина України для виїзду за кордон

                          УПРАВЛІННЯ ДМС УКРАЇНИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
                                                              Прес-служба
              Пушкіна, 63, м. Полтава, 36039, тел. (0532) 50-02-02, pl_Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
 
                                                    Прес-реліз від 05.11.2020

                   Черг не має – оформити біометричні документи зручно та доступно!

Якщо запланували оформити ID-картку або паспорт громадянина України для виїзду за кордон - у підрозділах Міграційної служби Полтавщини радо чекають на вас.

Отже, для зручності рекомендуємо обрати для себе один із способів запису в електронну чергу.

По-перше, записатися можна на зручну дату та час, навіть не виходячи з дому – через онлайн-сервіс «Електронна черга» на сайті Державної міграційної служби України за посиланням   https://dmsu.gov.ua/services/online.html або за допомогою чат-бота ДМС у Viber/Telegram за посиланням https://dmsu.gov.ua/services.html 

По-друге, безпосередньо в територіальному підрозділі міграційної служби:  
у поточну чергу "сьогодні на сьогодні" (талон видається без визначеного часу, але з ГАРАНТОВАНИМ прийомом У ДЕНЬ ЗВЕРНЕННЯ) або наперед із зазначенням обраного часу.

По-третє, для кожного способу запису (онлайн або в підрозділі) система бронює приблизно по 1/3 місць. Такий квотний розподіл враховує інтереси тих відвідувачів, які з різних причин не можуть скористатися е-сервісом або хочуть оформити документ у ДЕНЬ ЗВЕРНЕННЯ – місця є.

Якщо в територіальному підрозділі міграційної служби термінал для роботи з електронною чергою ще не встановлено, то попередній запис здійснюється через онлайн-сервіс на сайті ДМС, а решта місць резервується для прийому відвідувачів у порядку «живої черги».

Вкотре, просимо громадян під час відвідування підрозділів служби дотримуватись рекомендацій МОЗ України.

Виникли питання - звертайтеся на номер телефону «гарячої лінії» (0532)60-89-69 або  у соціальній мережі Facebook УДМС України в Полтавській області https://www.facebook.com/udmspl

Доступність, якість та комфорт для відвідувачів – пріоритет у роботі Міграційної служби Полтавщини!

Чекаємо на вас!

УДМС України в Полтавській області