Новини

Шановний Сергію Олексійовичу!

         22 вересня святкує свій День народження Пуценко Сергій Олексійович, керівник апарату Козельщинського районного суду Полтавської області, депутат Козельщинської районної ради сьомого скликання, голова постійної комісії районної ради з питань регіональної економічної політики, бюджетно-фінансової діяльності, економічного і соціального розвитку громад,  управління спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району.    

Пуценко рисунок

                                                      Шановний Сергію Олексійовичу!
  
          З нагоди Дня народження Вас щиро і сердечно вітають депутатський корпус та виконавчий апарат Козельщинської районної ради.
        Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добробуту Вам і Вашій родині, великих успіхів і вагомих здобутків, наснаги та натхнення, вірних друзів і надійних товаришів.

З повагою,
Голова Козельщинської районної ради                                             Ю.Б. Марченко

Надали приміщення для прийому громадян.

20 вересня Козельщинська районна рада надала на 1-му поверсі приміщення  співробітникам Кобеляцького територіального сервісного центру № 5346 для прийому громадян – жителів нашого району по питанню реєстрації раніше придбаних ними моторолерів та скутерів. Всього для реєстрації прибуло 97 громадян з транспортними засобами, з них у 50 було прийнято відповідні документи. Решту громадян співробітники сервісного центру обіцяли прийняти у наступному місяці, а точну дату повідомити додатково. Прийом документів здійснювався через центр надання адміністративних послуг Козельщинської райдержадміністрації.

IMG 2400-1

IMG 2399-1

Продовжуємо роботи на стадіоні

За підтримки групи промислових підприємств "Ферекспо" та ТОВ АФ "Добробут" 17-19 вересня продовжуються роботи по облаштуванню автомобільної стоянки перед центральним в’їздом на Козельщинський районний стадіон з вулиці Спортивної (Котовського).

IMG 2341-1IMG 2375-1

IMG 2387-1IMG 2390-1

Оскарження нотаріальних дій

       notarius

        Нотаріальна дія або відмова у її вчиненні, нотаріальний акт оскаржуються до суду.
        Право на оскарження нотаріальної дії або відмови у її вчиненні, нотаріального акта має особа, прав та інтересів якої стосуються такі дії чи акти.
        У статті 50 Закону України "Про нотаріат" йдеться про оскарження нотаріальної дії, відмови у вчиненні нотаріальної дії та нотаріального акта. Оскарження відбувається в порядку позовного провадження. У разі подання позову до приватного нотаріуса відповідачем буде сам приватний нотаріус. У випадку пред'явлення вимог до державного нотаріуса відповідачем буде відповідна державна нотаріальна контора. Це зумовлено тим, що державний нотаріус, крім загального статусу нотаріуса, також має особливий статус - працівника юридичної особи, тобто державної нотаріальної контори.
           Оскарження нотаріальної дії може мати місце у випадку, якщо особа вважає її вчинення неправомірним або таким, що не відбулося. У такому разі предметом спору буде правомірність вчинення нотаріальної дії, питання про визнання її недійсною або невчиненою. Слід зазначити, що правомірність вчинення нотаріальної дії існує доти, доки інше не доведено в судовому порядку.
           Оскарження відмови у вчиненні нотаріальної дії можливе, якщо особа вважає, що нотаріус безпідставно (неправомірно) відмовив у вчиненні нотаріальної дії, порушивши тим самим покладений на нього обов'язок щодо вчинення нотаріальних дій. У такому разі оскаржується постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії, в якій повинні обов'язково обґрунтовуватися причини такої відмови.
         При оскарженні в суд відмови у вчиненні нотаріальної дії предмет доведення повинен визначатися з урахуванням підстав відмови у вчиненні нотаріальних дій, передбачених ст. 49 Закону України "Про нотаріат". Оскільки від встановлення або невстановлення перелічених обставин залежить висновок про законність та обґрунтованість відмови у вчиненні нотаріальної дії, факти, які підтверджують або спростовують їх наявність чи відсутність, увійдуть до предмета доведення по даній справі.
           Важливо також зазначити, що оскарження відмови у вчиненні нотаріальної дії можливе лише у разі винесення нотаріусом постанови про відмову в її вчиненні. Якщо нотаріусом не була винесена постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії, то вимога про визнання незаконною відмови в її вчиненні є безпідставною.

         Матеріал підготувала начальник відділу “Козельщинське бюро правової допомоги” Кременчуцького МЦ з НБВПД Аліна Литовченко. За довідками та отриманням безоплатної правової допомоги можливо звертатись до Козельщинського бюро правової допомоги за адресою: вул. Остроградського, б. 75/15, смт Козельщина, тел. 0534231440 з понеділка по п’ятницю без перерви на обід.

В м.Кобеляки відбувся семінар

        18 вересня о 10.00 годині в залі засідань Кобеляцької райдержадміністрації відбувся кущовий семінар для сільських, селищних голів, депутатів місцевих рад, посадових осіб органів місцевого самоврядування та державних службовців Кобеляцького, Козельщинського та Новосанжарського районів на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині».           
       Організаторами семінару виступили Полтавська обласна рада, Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області, Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування та Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
         Даний захід проводився у рамках реалізації обласної Програми правової освіти населення області з метою роз’яснення актуальних питань розвитку місцевого самоврядування, форм і методів захисту прав громадян, шляхів вирішення соціальних проблем, тощо.
      Перед учасниками семінару зі слідуючих питань виступили:
1.     «Державні гарантії прав громадян та механізми їх захисту».  
 Черчатий Олександр Іванович - директор Регіонального центру з  надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області,  кандидат наук державного управління.
2.      «Актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині».
Черкас Оксана Григорівна – заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради.
3.      «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО».                 
Бриндак Дар’я Вікторівна – виконувач обов’язків начальника Головного територвального управління юстиції у Полтавській області.
4.     «Суть та вузлові питання реалізації реформи медицини».
Лисак Віктор Петрович – директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.
5.     «Напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері».
Чувпило Вадим Вікторович – начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.
6.     «Діяльність органів влади та місцевого самоврядування по запобіганню безробіттю в сільській місцевості».
Клавдієва Катерина Данилівна – директор Полтавського обласного центру зайнятості.
7.     «Пенсійна реформа: суть та механізми реалізації».
Товстоножко Ірина В’ячеславівна – начальник Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області.
          Учасники семінару отримали методичний посібник з актуальних питань посилення правової спроможності територіальних громад в Україні.
          Участь у роботі семінару взяв голова Козельщинської районної ради Марченко Юрій Борисович та представники органів місцевого самоврядування Козельщинського району.

IMG 2364-1IMG 2363-1

IMG 2365-1IMG 2358-1