Новини

Відбулися фінальні змагання Спартакіади серед депутатів рад усіх рівнів Полтавської області

16 травня в м.Полтаві відбулися фінальні змагання Спартакіади серед депутатів рад усіх рівнів Полтавської області з міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, шашок та шахів. В Спартакіаді взяла участь і команда депутатів з Козельщинського району, яку очолив голова районної ради Юрій Борисович Марченко.

IMG 4181-1IMG 4182-1

IMG 4183-1IMG 4184-1

IMG 4185-1IMG 4186-1

IMG 4187-1IMG 4188-1

IMG 4189-1

 

 

Відповідальне батьківство: договір між батьками щодо здійснення батьківських прав, сплату аліментів на дитину в нотаріальній практиці

           Картинка аліменти

          Українським законодавством передбачено два способи стягнення аліментів на дітей: на підставі угоди про сплату аліментів (договір по утриманню дітей), або на підставі рішення суду.
          Батьки дитини мають право укласти між собою договір про сплату аліментів на дитину, який укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Сторонами аліментного договору виступають батьки дитини, причому незалежно від того, перебувають вони у шлюбі між собою чи ні.
          Умови договору про сплату аліментів на дитину мають визначати розмір, строки, а також порядок виплати та підстави цільового використання аліментів і не можуть порушувати права дитини, які встановлені Сімейним кодексом України.
            При посвідченні договору про сплату аліментів на дитину нотаріусом роз’яснюється зміст частини другої статті 189 Сімейного кодексу України (далі – СКУ) з одночасним зазначенням про це у тексті договору у частині можливості стягнення аліментів у безспірному порядку на підставі виконавчого напису у разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором.
            Необхідною умовою договору є визначення місця проживання дитини, яке співпадає з місцем проживання одного з батьків. Саме цей з батьків є аліментоотримувачем та власником аліментів (частина перша статті 179 СКУ). Така позиція відповідає загальній концепції СКУ, згідно якої вирішення усіх істотних питань з приводу виховання дитини (стаття 157 СКУ) та права власності на аліменти (стаття 179 СКУ) залежить від спільного або роздільного проживання батька та дитини.
             Договором може бути встановлений регламент зустрічей з дитиною тим з батьків, який не проживає постійно разом з дитиною, та інших родичів (дідуся, бабусі, братів, сестер тощо). Важливо максимально чітко зафіксувати в договорі порядок побачень з дитиною, можливість спільного відпочинку, проведення вихідних та святкових днів, канікул, відвідування інших родичів, а також форми та засоби фіксації порушень цього порядку і можливість застосування санкцій за такі порушення.
            Розмір аліментів визначається за згодою сторін. При встановленні розміру аліментів на утримання дитини діє те саме обмеження, що і стосовно умов їх надання. Розмір аліментів може бути набагато вищим за той, на який одержувач аліментів міг би претендувати згідно із законом. Проте можливість щодо їх зменшення обмежена, оскільки існує правило СКУ про те, що умови договору не можуть порушувати права дитини, встановлені законодавством. Тобто у будь-якому випадку розмір аліментів за договором повинен відповідати вимогам статті 182 СКУ, відповідно до якої мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При недотриманні цього обмеження, передбаченого законодавством, договір про сплату аліментів може бути визнано недійсним у судовому порядку.
               При виплаті аліментів у твердій грошовій сумі в умовах високої інфляції неминуче постає питання про їх індексацію, тому сторони мають передбачити індексацію аліментів. Проте, якщо угода не містить положень про індексацію, вона має проводитися в порядку, встановленому статтею 184 СКУ, оскільки за умов непроведення такої індексації права дитини, встановлені законодавством, будуть порушені. Дане положення також підкріплюється пункту 16 Постанови Верховного Суду України, де зазначено, що якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору треба включати умови про індексацію, як вимагає частина друга статті 184 СКУ України.
                Нотаріальна форма договору у випадку невиконання однією з сторін аліментного договору своїх обов'язків надає можливість здійснення примусового стягнення за таким договором без додаткових процесуальних складнощів. Нотаріально посвідчений аліментний договір має силу виконавчого листа. Це означає, що аліментний договір є підставою для стягнення державним виконавцем коштів на утримання дитини в безспірному порядку.
                 Однак, навіть за наявності договору про сплату аліментів батьки будуть все одно зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину.
               Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.
              Зміни та доповнення до аліментного договору вчиняються шляхом укладення договору про зміни, який також підлягає нотаріальному посвідченню (пункт 7 глави 1 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України). Стороні, що вимагає зміни або припинення договору про сплату аліментів, при неотриманні згоди іншої сторони надано право звернутися до суду з позовом про зміну або розірвання договору.
              Крім зміни і розірвання договору за наявності передбачених законом обставин можливе визнання його недійсним. Загальними підставами визнання недійсним аліментного договору служать підстави, передбачені цивільним законодавством для визнання недійсним правочину.
             Відповідно до статті 192 СКУ України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшений або збільшений за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

          Матеріал підготувала начальник відділу “Козельщинське бюро правової допомоги” Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Литовченко. За отриманням безоплатної правової допомоги  можливо звертатись до Козельщинського бюро правової допомоги за адресою: вул. Остроградського, б. 75/15, смт Козельщина, з 9.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю,  тел. 0534231440.

 

З Днем пам’яті та примирення і 74-ю річницею Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

     9 травня

          Шановні ветерани, учасники бойових дій та жителі Козельщинського краю!


    У ці травневі дні щиро вітаю Вас з Днем пам’яті та примирення і 74-ю річницею Перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні.
     Бажаю Вам та вашим родинам міцного здоровя, миру, злагоди, благополуччя, успіхів у всьому, мирного неба над землею та щоб ті страшні події 1939-1945 років ніколи більше не повторювалися у нашому житті.
     Але, на жаль, на сході України і сьогодні уже пятий рік поспіль триває війна,  кращі сини та дочки борються за нашу незалежність та державний суверенітет. Лише з нашого району ця війна уже забрала життя чотирьох наших земляків. Тож сьогодні наш святий обов’язок згадати та навічно пам’ятати про всіх загиблих як у Другій світовій війні так і у військовому конфлікті на сході України. Вічна їм пам'ять.

З Перемогою Вас!

З глибокою повагою,
Голова Козельщинської районної ради                                    Юрій Борисович Марченко

 

Відбулася чергова 28 сесія районної ради сьомого скликання.

7 травня 2019 року відбулася чергова 28 сесія районної ради сьомого скликання. На початку сесійного засідання голова районної ради Юрій Борисович Марченко вручив посвідчення позаштатного екологічного інспектора депутату районної ради, голові Козельщинської організації УТМР Підлісному Андрію Павловичу.
        На сесії було розглянуто ряд важливих питань,  а саме: звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2019 року, про прийняття міжбюджетних трансфертів до районного бюджету на 2019 рік, про внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік, затверджено дві програми: районну «Програму відшкодування частини кредитів, отриманих фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження житлового фонду у  Козельщинському районі на 2019 рік» та галузеву «Програму розвитку і функціонування Комунального некомерційного підприємства «Козельщинська центральна районна лікарня» Козельщинської районної ради Полтавської області на  2019-2021 роки», внесено зміни до двох районних програм «Про районну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки» та «Про затвердження районної Програми розвитку культури Козельщинського району на 2016-2020 роки». Також депутати затвердили   Порядок складання, затвердження та контролю виконання Фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Козельщинська центральна районна лікарня» Козельщинської районної ради Полтавської області та затвердили Фінансовий план Комунального некомерційного підприємства «Козельщинська центральна районна лікарня» Козельщинської районної ради Полтавської області на 2019 рік. Укладено трудовий контракт терміном на 1 рік з директором комунальної установи «Обєднаний трудовий архів сільських і селищних рад Козельщинського району» Сергієнко Г.В. Надано дозволи на оренду майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району, яке знаходиться на балансі відділу освіти райдержадміністрації. Внесено корективи в обліки комунального майна спільної власності району після частини передачі його до Козельщинської та Новогалещинської ОТГ.
         Прийнято два важливих рішення: про придбання службового житла, а саме двох квартир в смт.Козельщині, для нових лікарів, що сприятиме залученню  фахівців  і покращить медичне обслуговування населення району та про передачу в оренду терміном до 20 років приміщення Козельщинської ЦРБ переможцю конкурсу благодійній організації «Смарт-фаундейшн», яка проведе в ньому за власні кошти капітальний ремонт приміщення та створить сучасну бібліотеку для жителів всього району. З презентацією цих планів перед присутніми виступила директор благодійної організації Боришпольська Наталія Володимирівна, яка відповіла на всі запитання депутатів та присутніх.
           Головою районної ради Юрієм Борисовичем Марченком винесено на розгляд депутатів звернення депутатів Козельщинської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України,  Полтавської обласної ради  та Полтавської обласної державної адміністрації з приводу необхідності забезпечення належної підтримки медичних закладів, які реформуються в рамках відповідних пілотних проектів. Спонукало до цього те, що значно зменьшилося державне фінансування пілотного проекту в галузі медицини, а всі комунальні платежі перекладено на місцеві бюджети, які не в змозі самостійно профінансувати медичну галузь. Також прийнято два інших депутатських звернення, а саме: про звернення депутатів Козельщинської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України  з приводу необхідності підвищення ефективності спільних заходів щодо захисту довкілля від підпалів, несанкціонованих вирубок лісів і лісосмуг, а також посилення відповідальності за вказані правопорушення та про звернення депутатів Козельщинської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Полтавської обласної ради, Полтавської облдержадміністрації з приводу недоцільності встановлення на комерційних вузлах обліку автоматизованих пристроїв передачі даних. Друге з них прийнято уже повторно, поскільки відповідні вищі органи влади не відреагували належним чином на перше, підтримуючи бізнесові інтереси олігархів.
           На пленарному засіданні були присутні виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Віталій Петрович Гордієнко, заступник голови райдержадміністрації Тригубенко С.В., перший заступник Козельщинського та Новогалещинський селищні голови, сільські голови, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники організацій, підприємств та установ району, представники акредитованих ЗМІ. 
           На завершення Ю.Б. Марченко привітав присутніх та їх родини з Днем пам’яті та примирення і 74-ю річницею Перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні.
          Перший заступник Козельщинського селищного голови А.І. Срібний ознайомив присутніх з заходами, які відбудуться в смт.Козельщині 8 та 9 травня.

IMG 4151-1IMG 4088-1

IMG 4098-1IMG 4042-1

IMG 4046-1IMG 4107-1

IMG 4117-1IMG 4123-1

Вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

       26 квітня вшанували учасників ліквідації наслідків чорнобильської трагедії в Україні. На заході були присутні виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Віталій Гордієнко, голова Козельщинської районної ради ветеранів Віктор Бурмус, голова Козельщинської районної громадської організації «Союз «Чорнобиль» Анатолій Бутенко, начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ігор Жайворонок,  заступник головного лікаря Козельщинського ЦПМСД Анатолій Барабаш, завідувач Козельщинського сектору обслуговування громадян Кременчуцького об’єднаного УПФУ Лідія Гончар, а також жителі району – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС та переселенці.
        Пам'ять про померлих вшанували хвилиною мовчання та урочистою ходою до пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС з покладанням до нього вінка.

IMG 4000-2IMG 3968-2