Новини

Презентація роботодавця

         9 листопада 2018 року в Козельщинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбувся захід «Презентація роботодавця» за участю  ФОП Коломієць Ірини Геннадіївни, яка започаткувала власну справу за допомогою  пілотного проекту «Рука допомоги».
         В ході зустрічі приватним підприємцем було здійснено підбір найманих працівників для проведення виробничої діяльності і, як говорить Ірина: «У нас є двоє діток і ми їх не могли просто залишити вдома і вирішили на сімейній раді залишитися тут в Україні і щось зробити своє, а саме це фаст-фуд». Планується приготування піци, шаурми, хот-догів, бабл-вафель, сирників, безалкогольних напоїв та багато іншого. Присутніх було ознайомлено з графіком, умовами роботи та розміром заробітної плати. 
     В результаті проведеного заходу  Ірина Коломієць підібрала кілька кандидатів для прийому на роботу і провела індивідуальні співбесіди з кожним окремо.

45792612 331666020952623 317510817475985408 n45926939 331666100952615 4542036436458668032 o

P81109-100452-1P81109-100543-1

P81109-100555-1P81109-100605-1

 

Свідоме батьківство

          8 листопада 2018 року в Козельщинській районній філії Полтавського обласного центру зайнятості відбулося перше засідання клубу  для батьків і дітей шкільного віку «Свідоме батьківство».

         Сьогодні як ніколи питання вибору професії є важливим етапом в житті вашої дитини. Адже сучасна молодь все частіше обирає професії за покликом серця. Тому дуже важливо надати школярам якомога більше інформації про світ професій, і навчити орієнтуватися в ньому не тільки дітей, а і їх батьків. Саме дорослі формують світосприйняття молоді, і їх інформованість стоїть на одному рівні з інформованістю самих школярів. З метою допомоги дорослим в отриманні корисної інформації щодо свідомого вибору професії та в розумінні здібностей їх дітей створено клуб Свідоме батьківство».
          Засідання  провела провідний фахівець з питань зайнятості - Марина Вікторівна Касай, яка ознайомила присутніх із метою та основними завданнями клубу, приділивши особливу увагу, платформі профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія»: консультаційна мережа. Було продемонстровано відеоролики з серіалу «Вибір професії». За допомогою практичних завдань, батьки усвідомили необхідність раннього професійного визначення  власних дітей, зрозуміли який тип виховання та взаємостосунків сформовано в родині та засвоїли основну формулу вибору професії – «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА».
           Захід пройшов у теплій атмосфері спілкування батьків та дітей. Завдяки яскравій презентації  фахівця центру зайнятості  школярі та батьки перейнялися важливістю питання обрання професії.

Підготувала Касай М.В.

P81108-110448P81108-111055

P81108-111309P81108-112222

P81108-112540

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО

Насильство інфографіка

 

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО - ЦЕ

- фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);
- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);
- психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю);
- економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися).

ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО?

Кривдник з числа таких осіб:
- подружжя;
- особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю;
- їх родичі;
- опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;
- колишнє подружжя;
- наречені;
- особи, які мають спільних дітей.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА?

Одразу викликати поліцію – 102!
Звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!
Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!
#CтопНасильство Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства:
Терміновий заборонний припис
Підстава: ініціатива поліції або заява постражалої особи
Передбачає для кривдника: - зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;
- заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.
За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт.
Термін дії припису - до 10 діб.

Обмежувальний припис
Підстава:заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.
Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.
Передбачає для кривдника:
- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);
- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання
(перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи;
- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.
Термін застосування - до 6 місяців.

ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

- безоплатна юридична допомога (захист, представництво у суді, складання документів)
Постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист, правові послуги призначеного адвоката (юриста) оплачує держава.
Контакти центрів: www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres
- психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги
Контакти центрів: http://www.msp.gov.ua/news/14911.html
Контакти мобільних бригад: http://www.msp.gov.ua/news/14910.html
- тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства.
Контакти центрів: http://www.msp.gov.ua/news/14909.html
Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.
Якщо Ви стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних, знайомих, звертайтеся до поліції! Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя*
*За статистикою, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства.
Згідно з дослідженнями за оцінками експертів менше 23% постраждалих звертаються за допомогою.

 Матеріал підготувала начальник Козельщинського бюро правової допомоги

Аліна Литовченко

 

Повідомлено про підозру

        За процесуального керівництва Кобеляцької місцевої прокуратури повідомлено  про підозру жителю с.Ганнівка Козельщинського району Полтавської області,  який  спричинив тілесні ушкодження співмешканці у у вигляді закритої травми живота та  розриву селезінки.

      У вівторок, 23 жовтня, за процесуального керівництва Кобеляцької місцевої   прокуратури повідомлено  про підозру, 40-річному мешканцю с. Ганнівка Козельщинського району Полтавської області,  в умисному тяжкому тілесному ушкодженні, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, тобто в кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 121 КК України.
         Під час досудового розслідування встановлено, що 18 жовтня підозрюваний прийшовши додому після роботи та побачивши, що його співмешканка спить,   схопив її за волосся та стягнув  з ліжка на підлогу, після чого наніс  декілька ударів ногами по тулубу, чим спричинив розрив селезінки та закриту травму живота.
        Наразі вирішується питання   про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
        Підозрюваному загрожує позбавлення волі до 8 років.

Начальник Козельщинського відділу
Кобеляцької місцевої прокуратури                                           Пластун С.В.

Оголошено результати конкурсу Бюджету участі Полтавської області 2018 року.

   1 листопада 2018 року робочою групою Полтавської обласної ради з реалізації обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки» було завершено оцінювання проектів, які брали участь у конкурсі Бюджету участі Полтавської області 2018 року та названо його переможців. Слід зазначити, що жителями області всього до обласної ради було подано 267 проектів, з яких 260 відповідали вимогам та були допущені до голосування. Жителями Козельщинського району до області було подано 15 проектів, з них 9 жителями Козельщинської ОТГ (смт.Козельщина, с. Хорішки, Рибалки, Лутовинівка, Пашківка, Андрійки, Сушки, Приліпка, Михайлики), 1 жителем Новогалещинської ОТГ (с.Горбані), по 1 проекту жителями Василівської та Високовакулівської сільських рад та 3 проекти жителями Мальцівської сільської ради. Переможцями стали 60 проектів з 15 районів області, а саме з Гадяцького, Полтавського, Кременчуцького, Семенівського, Решетилівського, Кобеляцького, Новосанжарського, Котелевського, Глобинського, Великобагачанського, Хорольського, Оржицького, Чутівського, Шишацького та Козельщинського районів. До 60-ти проектів-переможців з Козельщинського району увійшов лише 1 проект, а саме на 58-у місці проект № 136 «Спадщина назавжди житиме в віках, пам’ять поза часом», автор проекту Горпинченко Микола Олексійович, житель с.Василівка Козельщинського району, сума проекту 150000 гривень, який набрав 66367,0678 балів. Тож Василівська сільська рада Козельщинського району отримає з бюджету Полтавської області на реалізацію даного проекту 100000 гривень, що є приємною новиною для громади с.Василівка.