Новини

Алкоголь на робочому місці – прямий шлях до травматизму

Алкоголь на робочому місці – прямий шлях до травматизму.

Перебування на роботі в нетверезому стані, коли працівник не може критично оцінювати власні дії, втрачає почуття відповідальності, нерідко призводить до порушень правил охорони праці та нещасного випадку. Сам факт приходу на роботу в стані сп’яніння вже є порушенням трудової дисципліни, незалежно від настання шкідливих наслідків.

Під дією алкоголю втрачаються почуття міри й такту щодо осіб, які оточують працівника, слабшає критика до власних дій, падає відчуття свідомості, мислення втрачає свою послідовність, концентрація уваги ускладнюється, порушується орієнтація. Все це ставить під загрозу життя й здоров'я як самого працівника, так і оточуючих його людей, особливо при виконанні робіт із застосуванням різних механізмів, обладнання, при роботі на транспортних засобах тощо.

У разі виникнення нещасного випадку з потерпілим, який перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, відповідно до підпункту 23 п. 52 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337, за умови якщо “одержання травм або смерть потерпілого під час виконання трудових (посадових) обов’язків у разі перебування його в стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння, підтвердженого відповідним медичним висновком, за наявності технічних або організаційних причин настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) або у разі, коли потерпілий не був відсторонений від виконання робіт відповідно до вимог правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства (установи, організації) або колективного договору”, такий нещасний випадок пов’язується з виробництвом. Тобто потерпілий матиме шанс на отримання страхових виплат, які включають виплати по тимчасовій непрацездатності та в разі встановлення стійкої втрати працездатності щомісячні страхові виплати за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

У свою чергу керівник виробничого підрозділу та спеціаліст з охорони праці за недостатність оперативного контролю за станом охорони праці отримають дисциплінарне або матеріальне стягнення, а в разі нещасного випадку з тяжкими наслідками можуть бути притягнуті навіть до кримінальної відповідальності.

Враховуючи викладене вище, роботодавцям та службам охорони праці підприємств, установ, організацій слід приділяти особливу увагу при підборі кадрів, а також забезпеченню якісного оперативного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці та виробничої дисципліни з метою завчасного попередження та недопущення виникнення нещасних випадків.

Страховий експерт з охорони праці Горішньоплавнівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області А. Білогуб

Вийшов січневий випуск юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» за 2021 рік

Вийшов перший у цьому році електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»
 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області вже рік поспіль  випускає щомісячну юридично-просвітницьку газету «Правовий вісник».

Видання має сприяти підвищенню рівня правової освіти населення області, поінформувати про найбільш знакові   правові події в Україні та області, роз’яснити актуальні правові питання сьогодення, висвітлювати діяльність системи безоплатної правової допомоги області.

У січневій електронній версії газети читайте про День Соборності  України, як один із етапів становлення державності та яке відзначається 22 січня. Про це інформує   Микола Лахижа, доктор наук з державного управління, професор, радник директора Регіонального центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Як зробити свято безпечним або про особливості використання піротехнічних засобів читайте у матеріалі від наших партнерів. У рубриці «Актуальна тема»  про ці та інші питання розповідає очільник ГУ ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб.

Кращі практики роботи органів місцевого самоврядування продовжуємо висвітлювати у рубриці «Життя ОТГ». Про успіхи  Петрівсько-Роменської ОТГ Полтавської області розповідає Валентина Бугайова, голова об’єднаної територіальної громади.

Реформа децентралізації в України приносить  не лише зміни у суспільно-політичне життя держави. Але й викликає низку  правових питань. Про те  як здійснюється процедура  вивільнення державних службовців районної державної адміністрації у зв’язку з її припиненням  інформує Артем  Тимощук,  заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Полтавській та Кіровоградській областях.

Про особливості подання декларацій читайте у рубриці «Новини від партнерів» за участю Тетяни Різник, головного спеціаліст - юрисконсульта     сектору запобігання та виявлення корупції     Північно-східного офісу Держаудитслужби.

25 січня  в Україні відзначається День студента. Про те як діють органи студентського самоврядування на прикладі Полтавського державного аграрного університету читайте у черговому випуску видання у інтерв’ю з Сергієм Шабельником,  молодіжним активістом, головою студентської ради Полтавського державного аграрного університету, головою громадської організації "Полтавська молодіжна рада".                                                  

 Система безоплатної правової допомоги як  можливість для професійної реалізації для молодих правників та можливість залишитися на Батьківщині. Про це, свій  життєвий шлях та  професійний досвід розповідає у рубриці «Людина права»   очільник Горішньоплавнівсього бюро правової допомоги  Сергій Тараненко.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів  та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка  адвокат консультує та фахівці системи БПД консультують.

Також можна ознайомитися із зразками документів,  переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців  системи БПД.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів, відеконсультацій та  новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vS1OdQ0Yt8L3IZKWHukf8LJJDm6DUcFMjK1misapniOA0kdTq-hXIrncLEW_UsBWem1Yu8escgQRTMF/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

 
https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vS1OdQ0Yt8L3IZKWHukf8LJJDm6DUcFMjK1misapniOA0kdTq-hXIrncLEW_UsBWem1Yu8escgQRTMF/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

 

сiчень

 

 

Невдовзі ЗНО-2021: виповнилося 14 років - час оформити ID картку!

ДМС УКРАЇНИ

 

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР

 

вул. Остроградського, 117, смт Козельщина, 39100

тел. +38 (05342) 31199,      факс +38(05342) 31199

E-mail:Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.    Web:http://pl.dmsu.gov.ua

  

 

Прес-служба

Пушкіна, 63, м. Полтава, 36039

тел. (0532) 50-02-02, pl_Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Прес-реліз від 22.01.2021

 

Невдовзі ЗНО-2021: виповнилося 14 років - час оформитиID картку!

Із 1 лютого до 5 березня триватиме реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року. Одним із етапів  успішної реєстрації є підготовка комплекту реєстраційних документів, до якого входить засвідчена копія паспорта громадянина України. Паспорт громадянина України (ID-картка) видається особі при досягненні 14-річного віку.

Отож, якщо вам виповнилося 14 років і ви ще не стали власником біометричного документа ‒ ID-картки, необхідно звернутися до територіального підрозділу міграційної служби (контакти підрозділів Управління ДМС України в Полтавській області → https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html) для подачі заяви на оформлення ID (перелік необхідних документів → https://bit.ly/2SgmDBg).

Електронні сервіси ДМС «Перевірка стану оформлення документів» https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html) або Чат-бот у Viber чи Telegram (посилання доступні на сайті ДМС − https://dmsu.gov.ua/) допоможуть відслідкувати готовність документа.

За 20 робочих днів отримаєте свій перший паспорт громадянина України у формі картки. Адміністративна послуга безоплатна для громадян, які досягли 14-річного віку.

Якщо до оформлення паспорта не зверталися до Податкової служби за отриманням реєстраційного номера облікової картки платника податків, маєте змогу скористатися комплексною послугою для підлітків, що передбачає оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки при досягненні особою 14-річного віку з одночасним присвоєнням їй реєстраційного номера облікової картки платника податків. Послуга надається підрозділами Міграційної служби безкоштовно.

Нагадуємо, що під час дії карантину оформити ID-картку можливо за місцем звернення. Виникли питання - звертайтеся на номер телефону «гарячої лінії» (0532)60-89-69 або  у соціальній мережі Facebook УДМС України в Полтавській області https://www.facebook.com/udmspl

УДМС України в Полтавській області

З Новим 2021 роком!

2021

Грудневий випуск юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

Зустрічайте останній у цьому році - грудневий  випуск юридично-просвітницької газети
«Правовий вісник».
     
Продовжується випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».  У черговому виданні читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства.

Грудень  виявився багатим  на професійні свята, тому у черговому випуску газети вітання від голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова   та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького з нагоди Дня місцевого самоврядування.  Саме цього місяця своє професійне свято відзначають   такі представники юридичних професій як прокурори,  судді,  адвокати,  працівники державної виконавчої служби і,  звичайно, ж працівники системи БПД.

 У рубриці «Думка експерта» читайте про те, як відбувається децентралізація, які здобутки та перспективи до подальшого розвитку громад  на прикладі Полтавської області. Про це розповідає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Вже другий рік поспіль в Україні відзначається Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги. Про те  як він відбувався на Полтавщині, про найцікавіші заходи, події та інтерв’ю,  читайте у черговому номері видання. 

У грудні своє професійне свято відзначають і працівники державної виконавчої служби, тому у рубриці інтерв’ю з експертом дізнайтеся,  як працюють державні виконавці області. Про це розповідає начальник Управління забезпечення примусового виконання рішень у Полтавській області Північно – Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Максим Шевченко.

 Як система БПД співпрацює з адвокатами читайте у черговому випуску газети.

Кінець року приніс значні зміни у чинне законодавство. Про те як будуть працювати органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації  та підвищення граничного віку перебування на державній службі дізнавайтеся з публікацій газети.

Знайомимо читачів з роботою наших партнерів. Про ефективне партнерство  благодійного фонду «Громадське здоров’я»  та системи БПД області та втілені проекти  читайте у наших публікаціях. 

 У рубриці «Адвокат консультує» дізнавайтеся про особливості банкрутства фізичної особи. Консультує адвокат Ольга Шеховцова.

Фахівчиня Полтавського місцевого центру з надання Анастасія Гречка у рубриці «Людина права»   ділитися своїми прикладами успішного захисту прав клієнтів та розповідає про своє становлення як правника у системі БПД.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка  адвокат консультує та фахівці системи БПД консультують.

Також можна ознайомитися із зразками документів,  переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців  системи БПД.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів та  новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQPEhcLcx4-WapUp6G340Jy0VARslxkB78sGNOSw_a6GtqKc4aCiinB5ZwOFGPyMoETjmHNySBGuPOY/pub?start=false&loop=false&delayms=30000

Правовий вісник грудень