Новини

Про поновлення на посаді Коби Л.М.

     d193023d-7354-41ca-ae17-a2aeffd049d4

  23 червня 2020 року наказом Генерального прокурора України І.В.Венедіктової за №167к Кобу Ларису Миколаївну поновлено на посаді керівника Кобеляцької місцевої прокуратури Полтавської області. 

      Наказ  Генерального прокурора України від 22.02.2019 за №28к про звільнення Коби Л.М. з посади керівника Кобеляцької місцевої прокуратури Полтавської області у зв’язку з неналежним виконанням посадових обов’язків, установлених для відповідної адміністративної посади (пункт 3 частини першої статті 41 Закону України «Про прокуратуру») скасовано.
      Поновлення відбулось на виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 20.02.2020  та постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 20.05.2020 року.

 

 

 

Зернозбиральні роботи і охорона праці

Відповідно до аналізу травматизму на підприємствах агропромислового комплексу головними причинами травмування є невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху внаслідок яких найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

         Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт необхідно – не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

         Всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки слід проводити тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

         Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та забезпечення контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

         Заборонено допускати до роботи працівників у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

         Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору – механізатори, водії, працівники зернотоків – ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

         З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення зернозбиральних робіт керівникам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств необхідно взяти під особистий контроль питання стану охорони праці та виконання ряду першочергових заходів під час проведення жнивної кампанії:

 • до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускаються до виконання цих робіт підлітки;
 • розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;
 • закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів;
 • організувати ланки технічного обслуговування;
 • обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
 • підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;
 • провести інструктаж з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;
 • провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;
 • очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;
 • укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни мед аптечками першої допомоги;
 • забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;
 • провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;
 • особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті;
 • під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;
 • колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;
 • обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем; не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.
            Усі ці вимоги нормативно-правових актів давно відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно до початку зернозбиральних робіт провести відповідну підготовчу роботу та усунути виявлені недоліки стану охорони праці з метою забезпечення якісного проведення робіт та уникнення травмування працівників.

 

Страховий експерт з охорони праці
Горішньоплавнівського відділення
управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування
України у Полтавській області
Білогуб А.Ф.

Вийшов червневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Продовжується випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» і в червневому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства. Червень виявився багатим т на державні та професійні свято, тому у черговому випуску вітання від Голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова напередодні дня Конституції України.

23 червня в Україні відзначається день державної служби про етапи становлення державної служби в Україні розповідає заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Полтавській та Кіровоградській областях Артем Тімощук

1 липня відзначається 5 річниця створення місцевих центру. Про напрацювання місцевих центрів а вітання колег зі святом читайте у статті директора Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександра Черчатого.

Про свій досвід роботи у місцевих центрах с моменту їх створення діляться Анастасія Гречка та Максим Паляниця.

Успіхами Решетилівської ОТГ ділиться секретар Решетилівської міської ради, депутат Решетилівської міської ради VII скликання Оксана Дядюнова.

У рубриці інтерв’ю з експертом – начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області Олександр Дем’яненко розповідає про комунікації органів пробацїі та системи БПД, спільну правопросвітницьку роботу задля забезпечення правовою допомогою соціально вразливих категорій.

Цього місяця героєм рубрики «Людина права» став начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Юрій Ночовний.

Про новації закону України «Про публічні закупівлі» читайте у рубриці зміни у законодавстві.

Серед постійних рубрик видання: громадські радники інформують, сторінка та регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, адвокат консультує.

Також можна ознайомитися із зразками документів, прикладами успішної практики системи БПД, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

До Вашої уваги також відеоконсультації фахівців системи БПД та найбільш яскраві онлайн-заходи протягом червня.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!

*Посилання:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTU2gjUf31Jk0kqH4wh-mWRPcKIaYHBLVEg_PcTKIO9UGbyZPMI_-iAI2YIjC7oD9XyIyNmJeZc9dky/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

 

safe image

Про переваги паспортів у вигляді ID-картки.

                                 УПРАВЛІННЯ ДМС УКРАЇНИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
                                                              Прес-служба
                 Пушкіна, 63, м. Полтава, 36039,  тел. (0532) 50-02-02, pl_Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
 
                                                    Прес-реліз від 26.06.2020

                 Міграційна служба Полтавщини про переваги паспортів у вигляді ID-картки. 

Україна переходить до електронної системи урядування, прийнятої у багатьох державах світу, тому  на сьогодні  кожен полтавець має право оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-картки за власним бажанням.

Документ має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки. Що є значною перевагою у оформленні ID-картки.

Візуально на самій ID-картці можна буде побачити: назву держави; назву документа; прізвище та імя українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові – лише українською. Причому написання латинською ви можете проконтролювати і узгодити його із уже наявними документами. Наприклад, з  посвідченням водія; 

-            стать: чоловічу/жіночу;

-            громадянство;

-            дату народження;

-            унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

-            номер самого документа;

-            дату видачі та закінчення строку його дії;

-            найменування та код установи, що його видала;

-            номер платника податків (ідентифікаційний код);

-            місце народження;

-            оцифроване зображення обличчя; оцифрований підпис особи.

Тобто дуже зручно, що ідентифікаційний код також візуально нанесений на ID-картку і папірець з кодом носити з собою не потрібно, що є також значною перевагою паспорта.

На електронний носій ID-картки буде внесено все те саме, що й візуально можна побачити на картці, проте додаватиметься змінна інформація. Тобто кожного разу не має необхідності змінювати документ, що є перевагою ID-картки. До змінної інформації належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей. Усі ці зміни – переїзд у нове житло, чи інше місто України, одруження чи розірвання шлюбу, народження дітей – будуть в хронологічному порядку додаватись на електронний носій без потреби заміни документа.

Ще одним плюсом у оформленні ID-картки є те, що процедура оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконана швидше, так як дані заявника вже внесені в Державний демографічний реєстр.

Ще одна значна перевага – в українців з'явилася можливість отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на чіп ID-картки. Це відкриває доступ до різноманітних електронних сервісів державних органів, до адміністративних і банківських послуг, дає можливість починати та вести бізнес, не виходячи з дому. Послугу можна отримати у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби Полтавщини маючи ID-паспорт або при його оформленні.

Такий електронний ключ видається на 2 роки. Процедура внесення електронного ключа до ID-картки є безкоштовною та займає близько 5 хвилин.

Також до безліч переваг  ID-картки запроваджено ще одну. Нова послуга     ID-14 передбачає одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків, що є дуже зручно. Відтепер діти при досягненні 14 років можуть одночасно отримати паспорт і номер платника податків, витративши до 15 хвилин часу на заповнення заяви. Послуга ID-14 безкоштовна.    

Контакти та перелік територіальних підрозділів Міграційної служби області можна переглянути на офіційному сайті ДМС України за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Разом з тим, просимо полтавців під час відвідування підрозділів, дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо зменшення впливу та передачі вірусної інфекції.

Оформлюйте та користуйтеся перевагами ID-паспорта. Чекаємо на вас.

 

УДМС України в Полтавській області

З днем молоді!

                                  Шановна молодь Козельщинського району!

          28 червня ваш день - день тих людей, на яких українським суспільством покладаються великі надії, з ким пов'язане майбутнє всієї нашої України та майбутнє кожного з нас. Тому бажаю вам терпіння і сміливості в усіх ваших вчинках! Щоб дух ваш був сильний і щоб втілювалися в життя усі ваші заповітні мрії. Щоб ви стали взірцем для майбутніх поколінь українців!
        Шукайте і знаходьте виходи з усіх важких ситуацій і будьте еталоном справедливості для майбутніх поколінь! Здоров'я вам, щасливих днів, у всьому успіхів!
        З днем молоді Вас!

 З повагою,
Голова Козельщинської районної ради                                                           Юрій Марченко

den molodi