УКРАЇНА
           КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                 (двадцять сьома сесія районної ради сьомого  скликання)
                                          (друге пленарне засідання)
                                                Р І Ш Е Н Н Я
 06 березня 2019 року

Про внесення змін до  показників районного бюджету на 2019 рік

          Керуючись статтями 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та 23,78 Бюджетного кодексу України, розглянувши пропозиції  райдержадміністрації, рекомендації постійних комісій,
                                                  РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:
   1.Внести зміни до  показників районного бюджету на 2019 рік  відповідно додатків 1- 5.
  2.Організацію виконання даного рішення покласти на фінансове управління райдержадміністрації, контроль за його виконанням на постійну комісію районної ради з питань регіональної економічної політики, бюджетно-фінансової діяльності, економічного і соціального розвитку громад, управління спільною власністю територіальних громад  сіл і селищ району.
  3.Додатки  1- 5 цього рішення є невід’ємною його частиною.

Голова районної ради                                              Ю.Б. Марченко

                                                УКРАЇНА
          КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
               (двадцять сьома сесія районної ради сьомого  скликання)
                                        (друге пленарне засідання)
                                                  Р І Ш Е Н Н Я
 06 березня 2019 року
 
Про Програму економічного і соціального розвитку Козельщинського   району на 2019 рік 

             Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 1 статті 17 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розглянувши пропозиції районної державної адміністрації, рекомендації постійних комісій,
                            РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:
         1.Інформацію головного спеціаліста відділу економіки районної державної адміністрації Глущенко В.В., про виконання Програми економічного і соціального розвитку Козельщинського району за 2018 рік, взяти до відома.
2.Затвердити Програму економічного і соціального розвитку Козельщинського району на 2019 рік  (додається).
3.Рекомендувати структурним підрозділам Козельщинської районної державної адміністрації в основу своєї діяльності покласти створення необхідних умов для ефективної роботи підприємств і організацій, підтримку регіонального товаровиробника, розвиток підприємництва та залучення інвестицій в економіку району і на цій основі вирішення невідкладних соціальних проблем.
    4.Організацію виконання рішення покласти на відділ економіки районної державної адміністрації, контроль за його виконанням - на постійну комісію районної ради з питань регіональної економічної політики, бюджетно-фінансової діяльності, економічного і соціального розвитку громад, управління спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району.

Голова районної ради                                                        Ю.Б. Марченко

                                                       УКРАЇНА
            КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                 (двадцять сьома сесія районної ради сьомого  скликання)
                                         (друге пленарне засідання)
                                                 Р І Ш Е Н Н Я

 06 березня 2019 року

Про стан надання медичної допомоги населенню Козельщинського району та необхідність забезпечення доступності і якості медичних послуг, збереження мережі медичних закладів в сільських населених пунктах

             Керуючись статтями 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», відповідних постанов Кабінету Міністрів України та нормативно – правових актів Міністерства охорони здоров’я України, районною комплексною Програмою підтримки розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на 2019 – 2020 роки, з метою підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливості щодо його доступності та якості, впровадження нових підходів щодо організації роботи медичних закладів, ефективності використання майна комунальної власності, бюджетних коштів, впровадження нових підходів щодо організації роботи медичних закладів, розглянувши матеріали, подані комунальним некомерційним підприємством «Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради та комунальним некомерційним підприємством «Козельщинська центральна районна лікарня» Козельщинської районної ради про стан надання і перспективи розвитку медичної допомоги населенню, пропозиції Козельщинської райдержадміністрації та рекомендації постійних комісій,
                                    РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:
1.Інформацію головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради Явтушенко О.В. та головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Козельщинська центральна районна лікарня» Козельщинської районної ради         Колеснікова С.І., взяти до відома.
2.Вважати стан надання первинної медичної допомоги населенню Козельщинського району таким, що потребує постійної уваги та відпрацювання механізму взаємодії, зокрема у питаннях реалізації державних заходів щодо реформування первинної і вторинної ланок медичної галузі, збереження мережі медичних закладів у сільській місцевості, придбання квартир для лікарів, підписання населенням Декларацій з лікарями, фінансування комунального некомерційного підприємства «Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги» та його лікувально-профілактичних підрозділів і комунального некомерційного підприємства «Козельщинська центральна районна лікарня», завершення комп’ютеризації закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів, встановлення медичних інформаційних систем, підключення до мережі швидкісного інтернету.
3.Головному лікареві комунального некомерційного підприємства «Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради Явтушенко О.В. забезпечити реалізацію Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»:
3.1.Продовжити в районі реалізацію заходів щодо реформування первинної медичної ланки відповідно до вимог чинного законодавства.
3.2.Проаналізувати стан справ реалізації медичної реформи по кожному закладу охорони здоров’я, узагальнити проблемні питання, які потребують першочергового вирішення.
3.3.Вжити невідкладних заходів щодо збереження оптимальної мережі медичних закладів у сільських населених пунктах.
3.4.Здійснити кадровий добір і розстановку в структурних підрозділах Підприємства. Забезпечити підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників.
3.5.Продовжити роботу щодо підписання Декларацій, забезпечивши право громадян на вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги у визначеному законодавством порядку.
3.6.Визначити потребу лікувально – профілактичних підрозділів Підприємства у лікарських засобах, виробах медичного призначення, медичному обладнанні, оснащенні, ремонтних роботах, транспортних засобах для забезпечення населення доступною, своєчасною та якісною медичною допомогою.
3.7.Надати Козельщинській райдержадміністрації пропозиції щодо організації проведення ремонтних робіт у приміщенні комунального некомерційного підприємства «Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги».
4.Рекомендувати головному лікареві комунального некомерційного підприємства «Козельщинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради Явтушенко О.В. спільно з Козельщинською ОТГ та сільськими територіальними громадами району забезпечити реалізацію плану розвитку первинної медичної допомоги Козельщинського району, вжити спільних заходів для забезпечення стабільної роботи лікувально – профілактичних підрозділів та надання ними якісних медичних послуг населенню (згідно з додатками №№ 1-17).
5.Рекомендувати Козельщинській ОТГ та сільським радам розробити та затвердити Програми місцевих стимулів для медичних працівників, спрямованих на створення умов для ефективного функціонування галузі медицини в районі, покращення якості та доступності медичної допомоги жителям району, покращення матеріально – технічного стану приміщень закладів охорони здоров’я району, проводити громадські слухання   з питань роботи закладів охорони здоров’я.
6.Рекомендувати Козельщинському селищній раді, Пісківській та Говтвянській сільським радам надати пропозиції (рішення) щодо функціонування Дяченківського, Йосипівського, Буняківського ФАПів.
7.Головному лікареві комунального некомерційного підприємства «Козельщинська центральна районна лікарня» Козельщинської районної ради Колеснікову С.І. забезпечити реалізацію державних заходів щодо реформування вторинної медичної ланки в районі відповідно до вимог чинного законодавства:
7.1.Розробити та подати на затвердження районну галузеву Програму розвитку і функціонування медичної галузі.
7.2.Забезпечити реалізацію плану розвитку вторинної медичної допомоги Козельщинського району, вжити заходів для забезпечення стабільної роботи лікарні та надання нею якісних медичних послуг населенню.
7.3.Здійснити добір і розстановку лікарських кадрів.
7.4.Вжити організаційних заходів щодо придбання житла для лікарів, надати відповідні пропозиції Козельщинській районній раді та Козельщинській райдержадміністрації.
7.5.Розробити та надати пропозиції щодо створення належних умов для організації надання стоматологічних послуг населенню району в умовах реформування галузі.
7.6.Проаналізувати стан справ щодо медичної реформи у вторинній ланці, узагальнити проблемні питання, які потребують першочергового вирішення та своєчасно інформувати Козельщинську районну раду й Козельщинську райдержадміністрацію щодо проходження ліцензування медичної діяльності, укладання угоди з Національною Службою Здоров’я України і забезпечення належного фінансування.  
8.Рекомендувати Козельщинській райдержадміністрації (Гордієнко В.П.):
8.1.Активно працювати над наповненням районного бюджету. При наявності перевиконання районного бюджету, подавати пропозиції на розгляд сесії районної ради щодо направлення коштів для підтримання життєдіяльності закладів охорони здоров’я району.
9.Фінансовому управлінню Козельщинської райдержадміністрації (Сокологорська А.М.) забезпечити фінансування районних комплексних Програм щодо підтримки медичної галузі.
10.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регіональної економічної політики, бюджетно-фінансової діяльності, економічного і соціального розвитку громадян, управління спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району та постійну комісію районної ради з питань діяльності та розвитку соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, молоді, спорту, духовного відродження, зв’язків з об’єднаннями громадян, засобами масової інформації.

Голова районної ради                                                               Ю.Б.Марченко

                                                      УКРАЇНА
            КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                 (двадцять сьома сесія районної ради сьомого  скликання)
                                     (друге пленарне засідання)
                                              Р І Ш Е Н Н Я
 06 березня 2019 року

Про  внесення змін до рішення позачергової  двадцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання «Про районну комплексну Програму підтримки розвитку первинної медико-санітарної допомоги  на засадах сімейної медицини
на 2019-2020  роки» від 28 грудня 2018 року

         Керуючись пунктом  22  частини 1 статті 26 та частини 1 статті  59 Закону України  «Про місцеве самоврядування  в Україні», з метою забезпечення надання повноцінної належної медичної допомоги, роботи медичного закладу на території Козельщинського району  та підвищення якості надання медичних послуг первинного рівня жителям  Козельщинського  району, розглянувши матеріали, надані Комунальним некомерційним підприємством «Козельщинський  Центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради, пропозиції  райдержадміністрації та рекомендації постійних комісій,
                                          РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:
1.Інформацію головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради Явтушенко О.В. щодо необхідності внесення змін у районну комплексну Програму підтримки розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на 2019-2020  роки, взяти до відома.
2.Внести зміни до рішення  позачергової  двадцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання «Про районну комплексну Програму підтримки розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на 2019-2020  роки» від 28 грудня 2018 року, а саме викласти текст  районної комплексної Програми підтримки розвитку первинної медико-санітарної допомоги  на засадах сімейної медицини на 2019-2020  роки в новій редакції (додається).
3.Фінансовому управлінню Козельщинської райдержадміністрації  при формуванні  районного бюджету передбачити кошти на виконання заходів районної програми підтримки розвитку первинної медико-санітарної допомоги  на засадах сімейної медицини на 2019-2020  роки.
 4.Рекомендувати сільським і селищним головам розробити відповідні програми або при потребі внести зміни до чинних програм підтримки розвитку закладів охорони здоров’я в сільській місцевості на 2019-2020 роки  та  при формуванні  бюджету передбачити кошти на виконання заходів районної Програми.
5.Визначити головним розпорядником коштів програми фінансове управління держадміністрації, відповідальним виконавцем – Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради.
6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регіональної економічної політики, бюджетно-фінансової діяльності, економічного і соціального розвитку громадян управління спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району та на постійну комісію районної ради з питань діяльності та розвитку соціальної сфери, охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, молоді, спорту, духовного відродження, зв’язків з об’єднаннями громадян, засобами масової інформації.

Голова районної ради                                                                Ю.Б. Марченко

                                                       УКРАЇНА
         КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
                (двадцять сьома сесія районної ради сьомого  скликання)
                                      (друге пленарне засідання)
                                              Р І Ш Е Н Н Я
 06 березня 2019 року

Про надання дозволу на передачу майна спільної  власності  територіальних громад сіл  і селищ району, яке знаходиться на балансі Козельщинської районної ради в безоплатне тимчасове користування на умовах  договору позички окремо індивідуально визначеного майна для розміщення і забезпечення функціонування Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
 у Полтавській області

               Керуючись статтями 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 827-836 Цивільного Кодексу України, розглянувши пропозиції щодо необхідності забезпечення належного збереження, утримання, ефективного використання комунального майна та проведення заходів із енергозбереження, враховуючи звернення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, що здійснює обслуговування пільгових категорій населення району, осіб із інвалідністю, яка настала внаслідок виробничого травматизму чи професійного захворювання, рекомендації постійних комісій,
                                          РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:
 1.Інформацію керуючого справами районної ради Черепа Ю.М. щодо необхідності надання в безоплатне тимчасове користування приміщення для розміщення і забезпечення функціонування Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, що здійснює обслуговування пільгових категорій населення району,взяти до відома.
         2.Надати дозвіл на передачу майна спільної власності територіальних громад сіл  і селищ району, яке знаходиться на балансі Козельщинської районної ради, в безоплатне тимчасове користування на умовах договору позички окремо індивідуально визначеного майна, для розміщення і забезпечення функціонування Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, що здійснює обслуговування пільгових категорій населення району та осіб із інвалідністю, яка настала внаслідок виробничого травматизму чи професійного захворювання, а саме кімнати №1-26 загальною площею 22,6 кв.м., яка знаходиться на першому поверсі адміністративної будівлі по вулиці Монастирська, 5 в смт. Козельщина.
3.Створити комісію з передачі майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району (додаток 1). Прийняття-передачу майна провести у відповідності до вимог чинного законодавства, подавши у двомісячний строк до районної ради відповідні акти.
4.Враховуючи необхідність своєчасного планування бюджетних видатків на опалення, енергопостачання та дотримання визначених чинним законодавством  санітарних, технічних, а також інших норм щодо безпечної експлуатації комплексу споруд адміністративної будівлі по вул. Монастирській, 5, рекомендувати  зазначеному у рішенні користувачеві протягом десяти днів із дня отримання даного рішення укласти договір позички окремо індивідуально визначеного майна строком  на 2 роки 11 місяців, згідно типового договору (додаток 2).
          5.Балансоутримувачу приміщення укласти із зазначеними вище користувачем договір на відшкодування фактичних витрат, пов’язаних із утриманням та використанням наданого у позичку окремо індивідуально визначеного майна.
          6.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регіональної економічної політики, бюджетно-фінансової діяльності, економічного і соціального розвитку громадян, управління спільною власністю територіальних громад сіл і селищ району.

Голова районної ради                                                               Ю.Б.Марченко

                                                           УКРАЇНА
         КОЗЕЛЬЩИНСЬКА РАЙОННА  РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
               (двадцять сьома сесія районної ради сьомого  скликання)
                                   (друге пленарне засідання)
                                               Р І Ш Е Н Н Я
 06 березня 2019 року

Про розгляд колективного звернення депутатів Бреусівської сільської ради до Козельщинської районної ради щодо ситуації, яка виникла навколо виділення Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області земельних ділянок на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області

         Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши колективне звернення депутатів Бреусівської сільської ради, пропозиції депутатів районної ради та рекомендації постійних комісій,
                                                 РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:
1.Інформацію керуючого справами районної ради Черепа Ю.М. та Бреусівського сільського голови Чаплянки Ю.Г.,  взяти до відома.
2.Підтримати колективне звернення депутатів Бреусівської сільської ради щодо ситуації, яка виникла навколо виділення Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області земельних ділянок на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області та надіслати відповідне звернення Козельщинської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та правоохоронні органи (додається).
  3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну, з питань  депутатської діяльності і етики, законності,  правопорядку, захисту  прав людини та зв’язків з органами місцевого самоврядування.   

Голова районної ради                                                                 Ю.Б. Марченко

                                                                                                                                   Додаток
                                                                                          до рішення двадцять сьомої сесії
                                                                                         районної ради сьомого  скликання
                                                                                          від 06 березня 2019 року

                                                                 Звернення
депутатського корпусу Козельщинської районної ради щодо ситуації, яка виникла навколо виділення Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області земельних ділянок на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області.
         

             Козельщинська районна рада Полтавської області 06 березня 2019 року на другому пленарному засіданні двадцять сьомої сесії районної ради сьомого  скликання розглянула колективне звернення депутатів Бреусівської сільської ради до Козельщинської районної ради щодо ситуації, яка виникла навколо виділення Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області земельних ділянок на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області.
У вказаному зверненні зазначалося, що дії Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області спричинюють постійне соціальне напруження серед жителів Бреусівської сільської ради. А саме вказане управління видало накази  на виготовлення  технічної документації на земельні  ділянки, які знаходяться на території Бреусівської сільської ради, учасникам АТО, які проживають в Донецькій та Луганській областях. При цьому вказані земельні ділянки розміщуються на площах, що  були виділені в 1992-2002 роках працівникам соціальної сфери села, які працювали на території даної сільської ради для ведення особистого селянського господарства, так-як їм не виділялись земельні частки (паї).
За інформацією авторів звернення  вказані мешканці села у період 2014-2018 років звертались в обласне управління Держгеокадастру із заявами про надання дозволу на приватизацію земельних ділянок для особистого селянського господарства, але практично всі заявники одержали відмову з такою аргументацією - «бажане місце розташування земельної ділянки зазначене на графічних матеріалах не відповідає призначенню та принципам землеустрою, визначених статтями 2,6 Закону України «Про землеустрій», в частині створення раціональної системи землеволодінь та землекористувань» і це при тому, що ці громадяни більше 17 років користуються даними земельними ділянками.
 Автори звернення також зазначають, що така ситуація виникла через те, що Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області здійснює виділення земельних ділянок на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області без будь-якого узгодження із вказаною сільською радою, внаслідок чого порушуються конституційні права місцевих жителів. Складається враження, що чиновники Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області своїми діями свідомо підштовхують місцеве населення до протистояння із відповідними жителями Донецької та Луганської областей, яких у свою чергу запевнюють, що їм були виділені вільні земельні ділянки.
На думку авторів звернення і жителів Бреусівської сільської ради всі ці дії Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області дуже схожі на чергову «земельну оборудку». Адже вказані жителі Донецької та Луганської областей ніколи не приїздили і тим більше не переселялися на територію  Бреусівської сільської ради і відповідно досить сумнівно, що вони дійсно вестимуть особисте селянське господарство на відстані багатьох сотень кілометрів. Тому цілком очевидно, що у даному випадку мова не іде про захист прав внутрішньо переміщених осіб. Об’єктивну оцінку цій ситуації мають надати відповідні державні та правоохоронні органи.
У зв’язку з цим депутатський корпус районної ради вирішив підтримати колективне звернення депутатів Бреусівської сільської ради до Козельщинської районної ради щодо ситуації, яка виникла навколо виділення Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області земельних ділянок на території Бреусівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області та надіслати відповідне звернення до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України, Полтавської облдержадміністрації, Полтавської обласної ради, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та правоохоронні органи.
Депутатський корпус Козельщинської районної ради вважає, що правомірне виділення земельних ділянок із урахуванням законних інтересів усіх громадян України можливе лише за умови обов’язкового попереднього погодження дій Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області із сільськими (селищними) радами на території, яких знаходяться відповідні земельні ділянки.
Депутати закликають відповідні державні та правоохоронні органи невідкладно вжити необхідних заходів для недопущення випадків порушення чинного законодавства.