DSC03487  DSC03548    DSC03481  
       
      За підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), районної і місцевої влади та громадських організацій, 31 липня в смт Нова Галещина відбулося довгоочікуване  урочисте відкриття відремонтованого гуртожитку готельного типу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з особливими потребами.
   Будівельні роботи в гуртожитку були проведені завдяки «ПРОООНівським» коштам, співфінансуванню  з обласного та місцевого бюджету, спонсорських коштів та коштів, зібраними громадською організацією «Спадщина». Отож перша черга мікропроекту виконана: реконструйовано перший поверх будівлі. Прямо зараз сюди можна заходити й жити: повністю завершена внутрішня оздоба кімнат, які умебльовані й укомплектовані завісами, постільною білизною тощо. Обладнані також і душові, кухня, пральня.
       Задля цього до Нової Галещини прибуло багато почесних гостей. Серед них: Світлана Слабінська — керівник відділу з моніторингу та комунікації Проекту ЄС/ПРО ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»,  народний депутат України Андрій Река; Петро Ворона – голова Полтавської обласної ради, Микола Білокінь – заступник голови, керівник апарату Полтавської ОДА, Дмитро Орлов – в.о. директора Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації та Марія Долженко – начальник відділу інвестиційної політики та міжнародного співробітництва цього Департаменту; Олександр Перепелиця – голова райдержадміністрації, Юрій Марченко – голова районної ради; координатори впровадження названого Проекту Галина Бут і Віталіна Старчик; Василиса Щоголева – архітектор Проекту «Україна: підтримка внутрішньо переміщених осіб» та Ліка Чуганава – асистент цього ж проекту; Ірина Плюсніна – голова Полтавської обласної організації товариства Червоного Хреста України; Юрій Бульбаха – депутат Полтавської обласної  ради; Юрій Хіміч – генеральний директор ТОВ «Біланівський ГЗК», Леонід Тютюнник – директор зовнішніх відносин та Яна Безпоясна – спеціаліст зовнішніх відносин цього ж підприємства; а також керівники підприємств, організацій району, депутати районної ради, громадськість селища.
   Багато звучало теплих, вдячних слів, і навіть спогадів. Було акцентовано увагу на тому, що  цей проект особливий тим, що він реалізований на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Вся громада  постійно всебічно  підтримуватиме  цих людей і бажає, щоб їм  жилося комфортно.
    Галещинську громаду та жителів оновленого будинку вітали Світлана Слабінська, Петро Ворона і Микола Білокінь, Василиса Щоголева та Ліка Чуганава, Андрій Река, Олександр Перепелиця та Юрій Марченко, а також  голова громадської організації «Спадщина» Ірина Троцько. Від імені мешканців соціального готелю вдячність за турботу і теплий прийом висловив Борис Литвиненко.DSC03564
      Основною частиною урочистостей стало відзначення найбільш активним учасникам реалізації проекту, завдяки праці й зусиллям яких відчинив свої двері оновлений гуртожиток. За ефективне партнерство у розвитку соціальної сфери нашого району подяки голови райдержадміністрації та голови районної ради було оголошено міжнародному менеджеру Проекту ЄС/ПРО ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Хенріку ван Зілу; асистентові Проекту «Україна: підтримка внутрішньо переміщених осіб» Ліці Чуганаві; генеральному директорові ТОВ «Біланівський ГЗК» Юрію Хімічу; голові правління ВАТ «Полтавський ГЗК» Вікторові Лотоусу, генеральному директору ТОВ «АФ «Добробут»», депутатові обласної ради Олександру Коваленку і трудовому колективу філії «Козельщинський райавтодор» під керівництвом Івана Касая.
    Також від Новогалещинської селищної ради були вручені Почесні грамоти за розвиток інфораструктури Новогалещинської територіальної громади та з нагоди введення в експлуатацію першої черги соціального готелю для внутрішньо переміщених осіб безпосереднім виконавцям будівельних робіт, а саме: проектантові Олегу Лісному, Анатолію Масляному (технічний нагляд за будівництвом), голові ГО «Спадщина» Ірині Троцько та скарбникові «Спадщини» Любові Удиренко; спеціалістові зовнішніх відносин ТОВ «Біланівський ГЗК» Яні Безпоясній; Петрові Білоцерківцю — виконробу ПП «Лідер» та, звичайно ж, керівникові цього підприємства Віктору Твердохлібу. 
    Почесне право перерізати символічну стрічку була надано почесним гостям свята — Петру Вороні, Світлані Слабінській та мешканцеві соціального готелю Борисові Литвиненку. Першим до оновленої споруди, за українською традицією, впустили кошеня, за ним зайшло хлоп’ятко з родини переселенців, а вже потім — усі присутні на урочистостях. Гості мали змогу пройтися коридорами і кімнатами готелю і впевнитися, що тут створені гарні умови для проживання.DSC03575
     До введення в експлуатацію вищевказаного приміщення та до його облаштування значною мірою причетні також фермерські господарства Богдана Боровицького (Пашківка) та Георгія Яременка (Солониця); директор Новогалещинського машинобудівного заводу Валентин Коваленко, Козельщинська філія ПАТ «Полтаваобленерго» під керівництвом Миколи Заїчка та Кременчуцька геологорозвідувальна експедиція казенного підприємства «Південукргеологія» Полтавської області.