88877776521   Минулого тижня Козельщинський район з робочим візитом відвідали координатори Полтавського ОПВ Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр Тонков, які застрілися з очільниками району та безпосередніми учасниками проекту Капітальний ремонт житлової будівлі Новогалещинської селищної ради для тимчасово-переселених осіб по вул. Горького, 52, смт.Нова Галещина. Даний проект впроваджується за рахунок коштів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який крім своєї основної діяльності з реалізації мікропроектів, спрямованих на покращення життя сільських територіальних громад надає підтримку для поліпшення умов життя внутрішньо переміщеним особам.
    Завданням даного візиту було забезпечення подальшої координації реалізації Проекту для підтримки та поліпшення умов життя внутрішньо переміщеним особам, що мігрували до Полтавської області у зв'язку з військовим конфліктом на Сході України. В рамках Проекту передбачене швидке та недороге відновлення (утеплення) житлових споруд для проживання осіб зазначеної категорії. Фінансування реконструкції будівлі здійснюється за формулою: 80% витрат покриває проект, 20% - місцевий бюджет. Обов'язковою умовою фінансування Проекту є можливість об'єкту використовувати громадою і на майбутнє.
     Учасники зустрічі відвідали об'єкт в смт Нова Галещина та ознайомились із ходом ремонтно-будівельних робіт. На даний час капітальний ремонт першого поверху вищевказаного об'єкту для проживання внутрішньо переміщених осіб знаходиться на завершальній стадії та найближчим часом планується його відкриття.
    Для повного укомплектування першого поверху приміщення в смт Нова Галещина, та забезпечення в ньому комфортного проживання переселенцям Люксембурзький Червоний Хрест готовий надати гуманітарну непродовольчу допомогу (меблі та обладнання для кімнат, спальні та кухонні набори, набори для персональної гігієни, набори посуду та ін).
    В подальшому планується реалізація другої черги Проекту (ремонт другого поверху) за рахунок грантових коштів в рамках проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Подавачами даного Проекту є Полтавська обласна адміністрація спільно з Новогалещинською селищною радою.
   Вказаний об'єкт відвідали експерти Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», а саме «Полтавська область для внутрішньо-переміщених осіб» Вячевлав Топоров та Наталія Лукашенко. Вони також зустрілися з очільниками району та подавачами проекту та обговорили подальший план дій та етапи його впровадження.