Рисунок3   Нещодавно спільним рішенням спільним рішенням заснованим на методиці оцінки відбору районів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», а також рейтингу проведеному у центральному офісі Проекту, що включає у тому числі оцінку наявного потенціалу і готовності до співфінансування пропозицій громад було визначено 8 районів, на території яких буде реалізовано ініціативи громад в рамках проекту. Серед  учасників у третій фазі проекту ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» обрано і Козельщинський район.
    Саме з цього приводу  28 листопада у залі засідань районної ради відбувся семінар ,на який були запрошені сільські та селищні голови, представники громадських організацій з реалізації місцевих проектів  та керівники районних служб. Розпочався семінар урочистою миттю: голова районної ради Юрій Борисович Марченко, виконуюча обов’язки голови районної державної адміністрації Ганна Андріївна Міщенко та координатор впровадження Проекту ЄС /ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Галина Геннадіївна Бут  підписали Угоду про партнерство у реалізації проектів розвитку місцевих громад.
     Далі Галина Геннадіївна ознайомила учасників семінару із результатами реалізації першої та другої фаз Проекту  ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Координатор Проекту детально розповіла присутнім про умови  співпраці, критерії відбору проектів сільських громад. Зокрема наголосила, що можливість для фінансування отримають ті сільські громади, які мають відповідні показники соціально-економічного розвитку, доступ до питної води та базових медичних послуг, а також систему утилізації твердих побутових відходів, потенціал до енергоефективності та можливість використання альтернативних джерел енергії. Також громади повинні мати потенціал показового впровадження проекту, а  головне – бажання надавати підтримку своїми проектами, спів фінансувати.
    Нікого з присутніх не потрібно було переконувати у корисності і цінності Проекту ЄС/ПРООН для громад – адже початок співпраці було покладено ще чотири роки тому,  і результати очевидні.  Тому сільські ради протягом лічених днів підготували свої заявки на участь у конкурсі проектів . Тепер залишається тільки чекати результатів конкурсу і готуватися до впровадження у життя нагальних потреб громади, відображених у поданих проектах.