досягення 5ed  Хорішкіська сільська рада, яка налічує сім населених пунктів  до 90 років була напотужнішою в районі завдяки базовому господарству - колгоспу  «Перемогога» , що мав розвинену рослинницьку та тваринницьку галузь та за рахунок  господарства фінансувалась соціальна сфера сіл. Взірцем розвинутої інфраструктури були новий сільський будинок культури на 450 місць, дільнична лікарня в с.Хорішки, ФАПи в с.Юрки та с.Костівка, сільський клуб в с.Юрки,  дитячий садок «Сонечко»,  Хорішківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім М.В.Остроградського, сільський музей сільська бібіліотека , поштове відділення, парикмахерська, відома на всю полтавщину за виробництвом олійниця, магазини по всих населених пунктах та багато чого іншого.
     Пройшли роки. Відбулась реорганізація колгоспу «Перемога», а згодом він перестав існувати. Землі переходили  у користування різних агропідприємств. Проблеми культури, освіти, охорони здоров’я стали проблемами громади. Гостро стоїть проблема стану довкілля. Щовесни організовано працівники установ, які розміщені на території сіл Хорішківської  сільської ради, учні школи, мешканці виходять на вулиці, щоб прибрати та впорядкувати територію парку,  пам’ятників, кладовищ. Завдяки наполегливій праці та небайдужості людей, залученнямна громадські роботи громадян, які перебувають на обліку по безробіттю у районному центрі зайнятості населення за рахунок коштів місцевого бюджету територія сіл Хорішківської  сільської ради має привабливий, доглянутий вигляд. Власними силами та із залученням власних  благодійних внесків,  батьками проводяться щорічні поточні ремонти школи. У ході  підготовки  школи  до нового навчального щорічно батьківською громадою надається значна фінасова допомога. Ці  кошти використовуються  на проведення  ремонтів класів, коридорів школи. Дружньою батьківською родиною підтримуються всі хороші починання школи. досягення 4
      Та всі проблеми, які підлягають вирішенню не завжди можна подолати самотужки, лише за рахунок  батьків та вчителів, бо вони потребують великих фінансів. Тому, коли Хорішківська  сільська рада пройшла конкурсний відбір на участь у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», жителі села зібрались на збори і прийняли рішення про необхідність створення місцевої громадської організації, та  визначили пріоритетні напрямки її діяльності . Переконливим був виступ сільського голови Мутель Ю.І. яка наголосила про те , що без школи не має села і його майбутнього ,іі підтримали директор школи твесь педагогічний колектив, батьки та небайдужа громада , які говорили  про необхідність поліпшення температурного режиму  у школі.  Одностайно було прийнято рішення обрати напрямок  «Енергозберігаючі заходи в Хорішківській  ЗОШ І-ІІІ ст. ім М.В.Остроградського: капітальний ремонт будівлі (покрівлі) Хорішківської ЗОШ І-ІІІ ст., так як школа була збудована в 1956 році і капітальний ремонт покрівлі будівлі Хорішківської ЗОШ I-III за весь період функціонування установи не проводився. Лише у 90-х роках було частково замінено шиферні елементи покрівлі за рахунок  коштів Хорішківської сільської ради.
 В осіньо - зимовий періоди та в результаті несприятливих погодних умов дане приміщення має великі проблеми у зв’язку з протіканням покрівлі.  Причиною протікання  є ушкоджене шиферне покриття покрівлі та зношені  на протязі багатьох років дерев’яні конструкції,  які з роками прийшли у непридатність, що не може забезпечити  функціонування даної установи.досягнення 2d
    Спільними зусиллями ГО «Хорішки»,  Хорішківської  сільської  ради, яка взяла не себе левову частку фінансування проекту - 344,836 тис грн., завдяки підтримці і кваліфікованої допомоги координаторів обласного  та районного ресурсного центру, відділу освіти сім»ї та молоді Козельщинської РДА  справи пішли.  Та оскільки  наша громадська організація ще молода їй не має навіть і року та в зв»язку з необхідністю  належної підготовки документації самі ремонтні роботи  розпочалися в грудні 2015 року на це були сприятливі погодні  умови. На даний час після невеликої перерви роботи поновлено.
   Приклад  згуртованості нашої громади, не залишив осторінь проблем школи і керівництво районної влади. Завдяки  їм було досягнено домовленості  по  направленню спонсорських коштів, які належали громаді на розвиток соціальної сфери на заміну вікон Хорішківської ЗОШ І-ІІІ ст. В  морозні дні температура повітря в класних кімнатах школи становить в середньому  14-16 С. Не останню роль  в цьому відіграють і віконні рами, які за всі  роки функціонування школи вже струхли. Якби  не намагались утеплити віконні рами працівники школи, готуючись до зими, значна кількість тепла з приміщення виходить через вікна. В кінці  2015 року діти сіли в класи з новими, світлими і красивими вікнами. 84 нових метало пластикових вікон змінили вигляд школи, осучаснивши та утепливши його.