Проект ЄС/ПРООН «Міісцевий розвиток, орієнтований на громаду» є міжнародним проектом, який реалізовується на території України  та впроваджується під  гаслом «Разом дієвіше». Фінансується проект Європейським Союзом,  співфінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН. Головною метою проекту є створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив усіх областях України. Головною умовою співпраці за проектом  - є залучення самих же громад до вирішення питань життєзабезпечення територій, або покращення соціального мікроклімату в громаді.
 20151007 101010
       07 жовтня в залі засідань районної ради під головування голови районної ради, співголови Форуму Місцевого розвитку (ФМР) Козельщинського  району Юрія Марченка відбулося чергове  засідання  районної Координаційної ради форуму місцевого розвитку Козельщинського  району.
     Основною функцією  Форуму є координація впровадження на районному рівні спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –  Фаза ІІІ».  
     У даному засіданні взяли участь  координатор Полтавського ОПВ Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Віталіна Старчик, перший заступник голови райдержадмінністарції Олександр Троцький, координатор  районного ресурсного центру з  розвитку громад  Козельщинського району Леся Гладка,  голови організацій громад, які проводять роботу у рамках Проекту ЄС/ПРОООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”,  сільські та селищні голови,  керівники підприємств, установ і організацій району, інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.  
     На сьогодні  Форум став своєрідним підбиттям підсумків роботи, проведеної в рамках Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Координаційний комітет на своїх робочих засіданнях заслуховує інформації керівників громадських об’єднань про плани розвитку громад, про основні напрямки роботи по впровадженню проекту, про проведену роботу в рамках реалізації проектів та про проблеми, які необхідно вирішити.
       Співпраця з ПРООН перйшла в Козельщинському районі в практичну площину.  Адже головною метою зустрічі – було урочисте підписання Грантових угод між ЄС/ПРООН та організаціями громад сіл Пригарівка та Хорішки. Даними Угодами закріплено зобов’язання сторін щодо співфінансування соціально спрямованих проектів, обраних для впровадження самими громадами. Саме ГО «Хорішки» та «Добротворці плюс»  підготували та подали на затвердження  мікропроектні пропозиції, для розгляду Комітету із затвердження мікропроектів.  
       Козельщинська та Новогалещинська громади впритул наблизилися до цієї  ж мети. У ході роботи також були заслухані представники функціональних груп Новогалещинської  та Козельщинської селищних громад, щодо стадії  впровадження мікропроектів в громадах та обговорення їх реалізації.  Адже в планах соціально-економічного розвитку Козельщинської громади «Дзвінок» - проведення заходів по енергозбереженню в Козельщинському ДНЗ «Дзвіночок» (заміна вікон та утеплення фасаду ) та Новогалещинської ГО «Спадщина»  - проведення заходів з водопостачання та водовідведення. 20151007 100926
    Тому, після детального обговорення даного питання,  Форум дійшов висновку, що в найкоротші терміни Козельщинській та Новогалещинській громадським організаціям необхідно  підготувати та  подати на затвердження мікропроектні пропозиції  Комітету із затвердження мікропроектів.
      В обговоренні подальших напрямків співпраці та  визначенні спільних завдань з реалізації проекту активну участь взяли представники районної влади, сільські голови та активісти громадських організацій.
      За результатами Форуму прийнято відповідну резолюцію ,виконання якої сприятиме сталому впровадженню проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в районі.
     Також в рамках даного заходу, для громадських організацій  координатор Полтавського ОПВ «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  провела навчання-тренінг на тему: «Впровадження мікропроектів громад». Віталіна Миколаївна детально розкрила питання процедур проведення тендерів та конкурсів, призначення інженера з технічного нагляду, отримання Декларації на початок виконання робіт та отримання перших траншів коштів від Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
    Слухачам Форуму були надані практичні  поради роботи з підрядниками, вибору кандидатів, проведення контролю над якістю робіт. Громадські організації з цікавістю слухали координатора та задавали питання, отримали побажання, коригування для продовження підготовки проектів.20151007 105922
    Підсумовуючи роботу засідання,  представники  районної влади подякували присутнім за плідну роботу і закликали дуже уважно й відповідально поставитися до виконання всіх умов, передбачених у Проекті та  висловили сподівання на активність громад в подачі на затвердження мікропроектних пропозицій.