50
03 липня в залі засідань районної ради під головування голови районної ради, співголови Форуму Місцевого розвитку (ФМР) Козельщинського  району Юрія Марченка відбулося чергове  засідання координаційного комітету  (ФМР) Козельщинського  району, основною функцією якого є координація впровадження на районному рівні спільного проекту Європейського союзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –  Фаза ІІІ».  
       У засіданні взяли участь  координатор Полтавського ОПВ Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Віталіна Старчик, координатор  районного ресурсного центру з  розвитку громад  Козельщинського району, голови організацій громад, які проводять роботу у рамках Проекту ЄС/ПРОООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”,  сільські та селищні голови, керівники підприємств, установ і організацій району, інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.  
      Форум став своєрідним підбиттям підсумків роботи, проведеної в рамках Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Координаційний комітет на своїх робочих засіданнях заслуховує інформації керівників громадських об’єднань про плани розвитку громад, про основні напрямки роботи по впровадженню проекту, про проведену роботу в рамках реалізації проектів та про проблеми, які необхідно вирішити. 10102
    Відкриваючи засідання Форуму, Юрій Марченко наголосив, що впровадження спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” на території Козельщинського району створює умови для сталого соціально – економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, сприяє більш активному залученню усіх верств населення, представників установ, виробленню прозорих та ефективних механізмів планування на місцевому рівні та залучення громадян до управління. Широка інформаційна робота проводиться і на сторінках районної газети “Козельщинські вісті ” та на офіційному веб-сайті Козельщинської районної ради, де створено відповідний розділ.
    З короткою доповіддю про роботу організацій громад районну за весь період їхньої участі у Проекті ЄС/ПРОООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” перед присутніми виступила координатор Проекту у районі. За її словами, активна робота громад району у Проекті надала можливість відпрацювати механізми співфінансування між громадою, місцевою владою та донорською спільнотою.
    Головною метою зустрічі – було обговорення заміни пілотної  Пашківської сільської ради на Козельщинську селищну раду  з числа резервних. Для реалізацій мікропроектів  в районі, було визначено чотири пілотні сільські ради та три резервні, але  наразі в Козельщинському районі було розпочато роботу по реалізації Проектів у трьох громадах. На сьогодні відібрана для реалізації мікропроекту Пашківська сільська  рада не має змоги в повному необхідному обсязі  співфінансуввати Проект ЄС/ПРОООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.  Тому, після детального обговорення даного питання,  комітет
Форуму дійшов до висновку, що Козельщинська громада має позитивний досвід участі і першій Фазі  спільного Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”  реалізувавши два мікропроекту по освітленню та має бажання надалі  працювати задля вирішення нагальних проблем громади.
     У ході роботи також були заслухані представники функціональних груп Новогалещинської селищної, Хорішківської та Пригарівської сільських громад, щодо стадії  впровадження мікропроектів в громадах та обговорення їх реалізації. Отож, в пріоритетах: запровадження енергозберігаючих технологій  у Пригарівській ЗОШ І-ІІІ ст.,  а саме на цьому об’єкті будуть виконані ремонтно-будівельні роботи по теплозбереженню за рахунок заміни вікон  та дверей, проведення  ремонту водогону та встановлення станції автоматичного підйому води в мікрорайоні Новогалещинської Біофабрики та виконання ремонтно-будівельних робіт по теплозбереженню за рахунок заміни покрівлі в Хорішківській ЗОШ І-ІІІ ст.
    На засіданні жваво обговорювалися питання з підготовки мікропроектних пропозицій,  необхідності розробки та погодження проектної документації мікропроектів.
     Підсумовуючи роботу засідання, голова районної ради  Юрій Марченко подякував присутнім за плідну роботу і закликав дуже уважно й відповідально поставитися до виконання всіх умов, передбачених у Проекті, висловив сподівання на активність громад, які вперше беруть участь у подібних проектах місцевого розвитку.