У Козельщинській районній раді провели Форум місцевого розвитку району в рамках проекту ООН та Євросоюзу

22 серпня в Козельщинській  районній раді
відбулося чергове засідання  Форуму місцевого розвитку
Козельщинського району, на якому було
підведено підсумки реалізації
проекту “МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК,
ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ. Фаза-ІІІ”

 

    У засіданні взяли участь голова районної ради Юрій Марченко, голова райдержадміністрації Олександр Перепелиця, координатор Полтавького ОПВ «Місцевий розвиток, орієнтовано на громаду» Віталіна Старчик, заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу  Полдтавської обласної ради Віктор Гришко, координатор ресурсного центру розвитку громад Козельщинського району Гладка Леся, сільські голови та голови громадських організацій, які безпосередньо впроваджують  мікропроекти у громадах.
222333666
      Завдяки співпраці району з проектом  ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - 3» відібрані громади не тільки реалізовують соціальні проекти, а й отримують європейський досвід.
      В ході зустрічі були обговорені результати  спільної роботи, позитивні  моменти та всі питання, які є  в громадах, що  реалізовують проекти та потребують нагального вирішення. Своїм досвідом участі в проекті поділились його учасники, представивши покрокові етапи впровадження за дапомогою мультимедійної техніки у вигляді презентацій. Про важливість впровадження проекту зазначив голова районної ради Юрій Марченко, адже «енергетична незалежність для України – головне, а збереження тепла в нинішніх умовах – одне з найважливіших завдань».
        Зокрема, на сьогодні вже впроваджено мікропроект Пригарівської  ГО «Добротворці плюс»  загальна вартість якого становить 289 256 грн. Даний мікропроект стосується впровадження енергозберігаючих заходів у Пригарівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів, шляхом заміни  вікон  та дверей.  Завдяки реалізації проекту  у навчальному   закладі було замінено 69 вікон та 8 дверей.  На сьогодні  у школі тепло та  існує дотримання відповідних санітарно-гігієнічних норм.
    На  стадії завершення знаходиться проект, що стосуються енергозбереження у Хорішківській ЗОШ I-III ст. шляхом капітального ремонту  будівлі (покрівлі). Загальна вартість мікропроекту  яскладає 593 495,91 грн. Громадська  організація «Хорішки», яка безпосередньо впроваджує проект здійснює підготовку пакету документів для отримання 2-го траншу від проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза ІІІ.
    Ще один мікропроект, який знаходиться на стадії впровадження  громадською організацією «Дзвінок» є  здійснення  енергозберігаючих заходів у Козельщинському ДНЗ «Дзвіночок» шляхом заміни вікон та утеплення стін. Загальна вартість мікропроекту  яскладає  291 435 тис.грн.   На сьогодні громадською організацією було проведено засідання тендерного комітету та спираючись на найнижчу цінову пропозицію і позитивний досвід роботи було визнано переможцем ПП «Лідер». Дане приватне підприємство  безпосередньо буде проводити виконання ремонтно-будівельних робіт на об’єкті.
   Ще одним мікропроектом, який найближчим часом буде підготовлено та подано до центрального офісу проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (м.Київ) буде проект громадської організації «Спадщина», що впроваджуватиметься на території Новогалещинської селищної ради.
     Під час засідання форуму координатор обласного підрозділу  впровадження проекту Віталіна Старчик інформувала присутніх про необхідність швидшого завершення проектів громадами та оформлення ними необхідних звітних  документів про завершення робіт.
 
Довідково: Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є спільною ініціативою Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН, спрямованої на створення сприятливого середовища для тривалого сталого розвитку на місцевому рівні шляхом заохочення місцевого самоврядування та ініціатив, орієнтованих на громади по всій Україні.