44й
     11 лютого  в рамках реалізації на території Козельщинського району спільного Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в кабінеті голови районної ради  відбулося перше в цьому році засідання Форуму місцевого розвитку Козельщинського району.
    Членів зібрання вітали голова Козельщинської районної ради Юрій Марченко, перший заступник голови Козельщинської районної державної адміністрації Олександр Троцький, координатор Полтавського ОПВ Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Старчик Віталіна, координатор районного ресурсного центру з розвитк угромад Козельщинського району Гладка Леся.
     Сільські голови та  представники  громадських організацій сьогодні зібралися для того, щоб підвести підсумки пройдених етапів впровадження мікропроектів громад, обговорити аспекти подальшого впровадження мікропроектів у 2016 році.
     Учасниками засідання було обговорено виконання Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в Козельщинському районі, в зв’язку з кадровими змінами було затверджено новий склад Форуму місцевого розвитку та обговорено  плани впровадження мікропроектів на 2016 рік.
   Досягнутими успіхами на шляху впровадження ініціатив громад поділилися голови громадських об’єднань.
     Попенко Валерій Іванович -  директор Пригарівької ЗОШ, член громадської організації «Добротворці плюс» та Пригарівський сільський голова                Дубина Є.В. повідомили, що створена у 2015 році  організація пройшла непростий етап свого становлення (створення громадської організації, підготовка та затвердження різноманітних установчих документів). Але цей шлях привів до успіху. На сьогодні завдяки  реалізацією мікропроекту ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований  на громаду»  у школі замість трухлих дерев’яних вікон вставили 54 металопластикових вікон та 3 дверей. За рахунок тендеру, який було проведено організацією  громади «Добротворці плюс» в рамках проекту ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований  на громаду»  на проведення робіт з реалізації проекту  «Енергозберігаючі заходи у Пригарівській ЗОШ I-III ступенів село Пригарівка Козельщинського району, з’явилася  економія коштів, в зв’язку з чим, орагнізація громади  матиме можливість замінити ще 15 вікон та 5 дверей (2 – зовнішні та 3 – міжкімнатні). Так що сам мікропроект,  що впроваджується склав 289 256 гривень дасть можливість у школі замінити 69 вікон та 8 дверей. На сьогодні партнерами, які співфінансують   проект виступили:  громада – 14969 грн (5% від загальної вартості проекту), сільська рада 57845 грн (20%% від загальної вартості проекту ) та ПРООН/МФГ – 216942грн (75%% від загальної вартості проекту).  
     Директор Пригарівської ЗОШ акцентував увагу на тому, що  коли діти після канікул прийшли до школи, то заклад зустрів школярів прекрасним інтер’єром, який сяяв світлими вікнами, обрамленими пластиковими відкосами.  Зараз у школі тепло, існує дотримання відповідних санітарно-гігієнічних норм. Пригарівчани зацікавлені в ефективному використанні коштів, які надані  Проектом ЄС/ПРООН для розвитку  громади. Ключовим моментом є  те, що дружною громадою багато чого можна зробити.
     Наступним кроком для громади є  підготовка необхідної звітної документації  для отримання другого траншу коштів ПРООН.
     Також на Форумі виступила голова  громадської організації  «Хорішки»  Оксана Гирман відмітила, що всі проблеми, які підлягають вирішенню, не завжди можна подолати самотужки, так як вони потребують великих фінансів. Тому, коли Хорішківська  сільська рада пройшла конкурсний відбір на участь у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», жителі села зібрались на збори і прийняли рішення про необхідність створення місцевої громадської організації, та  визначили пріоритетні напрямки її діяльності. Було прийнято рішення обрати напрямок  «Енергозберігаючі заходи в Хорішківській  ЗОШ І-ІІІ ст. ім М.В.Остроградського: капітальний ремонт будівлі (покрівлі) Хорішківської ЗОШ І-ІІІ ст., так як школа була збудована в 1956 році і капітальний ремонт покрівлі будівлі Хорішківської ЗОШ I-III за весь період функціонування установи не проводився. В осіньо - зимовий періоди та в результаті несприятливих погодних умов дане приміщення має великі проблеми у зв’язку з протіканням покрівлі.  Причиною протікання  є ушкоджене шиферне покриття покрівлі та зношені  на протязі багатьох років дерев’яні конструкції,  які з роками прийшли у непридатність, що не може забезпечити  функціонування даної установи.
     В листопада 2015 року організацією  громади «Хорішки» в рамках проекту ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований  на громаду»  на проведення робіт з реалізації проекту «Капітальний ремонт будівлі (покрівлі) Хорішківської ЗОШ І-ІІІ ст.» було проведено тендер та відібрано переможця за найнижчою ціновою пропозицією. Спільними зусиллями ГО «Хорішки», Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Хорішківської  сільської  ради, яка взяла не себе левову частку фінансування проекту - 344,836 тис грн. реалізовується даний мікропроект
Після проведення громадською організацією тендеру та належного оформлення необхідної документації  розпочалися в грудні 2015 року ремонтні роботи та виконувалися доти, доки на це були сприятливі погодні  умови. В зв’язку із  зимовим періодом роботи були дещо призупинено, але станом на сьогодні,  роботи відновлюються.  Підрядник зобов’язується виконати всі роботи при настанні сприятливих умов, не порушуючи укладеної угоди.  
   Після завершення запланованих робіт на покрівлі, наступним кроком для громади є  підготовка всієї необхідної звітної   документації про використання коштів ПРООН першого траншу (80%) , для отримання другого траншу коштів ПРООН (20%).
    Члени  обох  громад поділилися набутим в ході реалізації мікропроектів досвідом. 
    Від Козельщинської ГО «Дзвінок» виступила голова громадської організації, директор ДНЗ «Дзвінок»  Олена Горбачова, яка довела до відома присутніх,  що  8 вересня 2015 року була заснована громадська організація та  шляхом загальних зборів було визначено  пріоритетними напрямками своєї роботи здійснення  енергозберігаючих заходів у Козельщинському ДНЗ «Дзвіночок» шляхом заміни вікон та утеплення стін. За зведеним кошторисним розрахунком   вартості об’єкта будівництва, який був складений у поточних цінах станом на 18.07.2015 року, становить 299,867 тис.грн. Серед робіт, які плануються провести:утеплення  фасадів мінеральними плитами 100 мм з опорядженням  декоративним розчином за технологією «CEREZIT»; демонтаж віконних коробок в кам’яних стінах з відбиванням штукатурки в укосах; знімання засклених віконних рам; заміна віконних блоків з металопластику; установлення пластикових підвіконних дошок; установлення віконних зливів; герметизація  коробок вікон акриловим герметиком.
   Станом на сьогодні за даним напрямком  готується мікропроектна пропозиція.
   Також на Форумі місцевого розвитку Козельщинського району виступила Світлана Самсонова – Новогалещенський селищний голова, яка повідомила присутніх, що в грудні 2008 року була  заснована громадська ораганізація «Спадщина». За свою історію існування громадська організація завдяки співпраці з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було  в смт Нова Галещина реалізовала два проекти, а саме була   установлена башта Рожновського і проведено водогін до мікрорайону «Біофабрика»  та  впролвадено мікропроект «Капітальний ремонт житлової будівлі Новогалещинської селищної ради для тимчасово-переселених осіб по вул. Горького, 52, смт.Нова Галещина».
 На даний час розробляється мікропроектна пропозиція по проведенню капітального ремонту системи водопостачання та водовідведення по вул.Жовтневій в смт Нова Галещина.
Всі  представники присутніх громадських орагнізацій висловили задоволення з приводу участі району у даному Проекті, який дає змогу не тільки поліпшити матеріальний стан закладів соціальної інфраструктури на селі, а й активізувати громадян, залучити їх до місцевого розвитку.
    За підсумками роботи Форуму було прийнято резолюцію, якою визначено ряд завдань, що стоять перед громадськими організаціями, забезпечення нагляду за впровадженням мікропроектів з метою досягнення досконалої реалізації та ефективності використання ресурсів.
     На завершення координатор Полтавського ОПВ Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Старчик Віталіна для громадських організацій  провела тренінг, на якому члени громадських організацій та районного ресурсного центру набули знання в галузі проведення громадського аудиту та підготовки документів для отримання другого транша коштів ПРООН.